11-25 kasım 2018 hayvan hakları yasa tasarısı protestoları

hayvan hakları savunucuları, 11 kasım 2018 tarihinde, saat 14.00’te eş zamanlı olarak tüm il ve ilçelerde basın açıklaması gerçekleştirecek. istanbul'da ise büyük buluşma 25 kasım 2018'de kadıköy iskele atatürk anıtı önünde yapılacak. hayvan hakları yasama izleme delegasyonu’nun açıklamasından sonra harekete geçen sivil toplum örgütleri, katliam yasası olarak nitelendirdiği yeni yasa çalışmalarını protesto edecek.

hayvan hakları savunucuları ne talep ediyor?

hayvan hakları savunucularının öncelik verdiği değişiklik talepleri şu şekilde:

-hayvanlara karşı şiddetin cezalandırılması konusunda yasadaki sahipli – sahipsiz hayvan ayrımının ortadan kaldırılmasını,
-hayvanlara karşı işlenen suçların kabahatler kanunu’na değil tck kapsamına alınmasını,
-hayvanlara şiddet, işkence, tecavüz ve öldürülme suçlarının hapis ile cezalandırılmasını ve bu cezanın ertelemesiz en az 2 yıldan başlamasını,
-hayvanlara şiddet uygulayan belediye görevlilerinin ceza kapsamına dahil edilmesini,
-tüm cezaların kurum ya da kuruluşlara değil bireylere uygulanmasını,
-tarım ve orman bakanlığı’na belediyelere yönelik idari yaptırım yetkisinin tanınmasını,
-petshoplarda hayvan satışının yasaklanmasını,
-hayvanları sömüren eğlence parklarının kapatılmasını
-av turizmi adı altında gerçekleştirilen vahşetin yasaklanması

kaynak: http://k2haber.com.tr/2018/11/05/hayvan-...

edit: tarih ve yer bilgileri için teşekkürler cat wins.
katılım oranı çok çok önemli, umarım tüm illerde meydanlar hayvan dostlariyla dolar. daha önce çok sasirttik; beklenmedik bir katılımla yine yapabiliriz. tabiiki ben de ciddi bir aksilik olmadığı takdirde orda olacağım.
burada bir düzeltme yapılmalı.

11 kasım'da trakya ve anadolu'daki illerde, 25 kasım'da ise büyük istanbul buluşması olacak. yer olarak ise iskele atatürk anıtı önünde basın açıklaması yapılacak.
daha çok zaman var fakat bir aksilik olmazsa o gün orada olacağım. günü yaklaştığında haberleşip katılacak yazarlarla beraber gidebiliriz.
ankara 11 kasım 2018 pazar günü saat iki de ulus atatürk heykeli önünde, canlarımız için tek ses, tek yürek olacağız.
evet az bir zaman kaldı. her yerde sosyal hesaplarda duyuruları yapalım. yer yerinden oynamalı. köprüden önceki son çıkış! hayvanlarımız ellerimizin arasında kayıp gidiyor! haydi herkes 25 kasımda kadıköye!!!
toplama kılıfı içindeki, katliam oyununu bozmak için, 9 aralık pazar günü saat ikide ankara ulus heykel önünde, büyük anadolu buluşması için sokaktayız. can veririz ama can dostlarımızı vermeyiz. ses ver ankara...