yazarların kedi maması tercihleri

  • /
  • 8
acana ayarında evde mama hazırlıyoruz biz hanfendiye...
artık yerli üreticilerden olan bilmama'nın ürünlerini kullanıyoruz.
para durumum iyiyse acana, yoksa sanabelle, daha da kötüyse brit care
sokaktaki kedilerime de para durumum iyiyse vancat yoksa ve çoklukla toptanmama legend, toptanmama premium, temizmama micho, jungle, honey, goldi (goody değil), dr. sacchi. çok çok zor durumdaysam pawpaw alıyorum.
royal canin young female. n&d düşük tahıllı denedik ancak bizimkinde sivilce ve kaşıntı yaptı. o nedenle protein takviyesini haşlanmış et ve sebze gibi besinlerle yapmaya devam bizim için.
nd tahılsız tavuk ve narlıya geçtik geçen hafta. daha önce royal canin kitten kullanıyorduk. ilk geçişte karıştırarak verdim, royal canini özellikle seçip yememesi beni çok şaşırttı çünkü çok iştahlı bir şekilde yerdi. nd'ye geçmemiz daha iyi oldu diye düşünüyorum, gayet memnunum.
sabit marka yerine o anki bütçeme göre alıyorum şu an pawpaw gurme yiyor birde evde yaş mama hazırlıyorum yada patilife alıp buzluğa atıyorum okuldan gelince veriyorum hanfendiye (okulun orda petshop açıldı mama bittikçe ordan 1 kg alıyorum parama göre)
nd tahılsız kısır.çok seviyorlar ben de gerçekten olumlu etkilerini görüyorum.
varsa yoksa proplan. her şeyimiz proplan resmen. firma sponsor olsa anca bu kadar olur diye tahmin ediyorum :)
5 aylığız. royal canin başlamış öyle devam ettik. acana formatında ev yapımı yaş mama yapıyorum tahılsız % 70 saf etli... 1 hafta kuru mama, 1 hafta %30 yaş+% 70 kuru mama karışımı veriyorum. şimdilik iyi gidiyor. yaş mama 1 hafta tavuk+hindi ise diğer zaman karışık somon ve deniz ürünleri, ondan sonraki hafta kuzu+dana+ciğerli yapıp dengeli beslemeye çalışıyoruz bakalım...:)
belirli bir markam yok, premium ultra premium mamalar arasında değiştiririm dönem dönem, aynı mamayı sürekli vermeyi doğru bulmuyorum kendimce geliştirdiğim yöntemlerden birisi. fakat deli oluyorum, kısırlaştırılmış kedi için kırmızı etli mama yok. ne zaman mamaları bitmeye yaklaşsa matematik sorusu çözer gibi internette saatlerce dolaşıyorum. girip çıkmadığım site, okumadığım yorum, yazı kalmıyor. yok arkadaş üretmiyor adamlar kısır kedi için kırmızı etli mama. lanet suni ilaçlı oturarak büyütülen tavukları mı yiyecek bunlar bir ömür ?

nd nin kırmızı etlilerinden aldım, tamam çok iyi geldi çocuklara ama kilo alıyorlar. zaten birisi sınırda, iki kedi olunca gramajlı da verseniz biri diğerinin mamasını yiyor tam bir kontrol sağlayamıyorsunuz. ne alacağım ne vereceğim bilmiyorum kafam patatese döndü. son mamaları hills'di ama o da balıklıydı. balığı severek yemiyorlar sırf doymak için yiyorlar. tavuklu almak istemeyince alacak mama bulamıyorsunuz resmen sektör bu halde.
n&d kitten narlı tavuklu. severek yiyorlar tek sorun biraz kabızlık yapması.
n&d tahılsız tavuklu narlı kısır mama. kilo almaya meyilli kediler için ideal.
proplan kullanıyorum. şimdilik memnun gibiyiz.
proplan ve hills i karıştırarak veriyorum. sadece proplan ya da sadece hills ishal yaptı çözümü böyle buldum
royal canin kitten kullanıyorum. gerek var mı bilmiyorum fakat biraz daha büyüdüğü zaman n&d ye geçme gibi bir fikrim var fakat özellikle en iyi ilk 5 mama markası arasında ne kadar büyük fark olabilir ki diye merak ediyorum. bakalım, göreceğiz.
4 aylık kedim için proplan kitten kullanıyoruz. yağlı olduğu için royal canin ile karıştırarak verdik. tamamen royal canin e geçmeyi düşünüyorduk ki bizim bebek kabız oldu. şimdi zeytinyağıyla karıştırıp veriyoruz mamayı. bitince yine proplana geçeceğiz. diğer mamaların yüzüne bakmıyor bu arada.
royal canine veterinerlerde satılan professional mama kullanıyorum. hangisi en iyisi bilmediğim için veterinerin tercihine göre kullanıyoruz haliyle. memnunuz mamadan da durumdan da.
hatrı sayılır bir süredir royal canin fit32'yi bırakıp, advance yetişkin kediler için somonlu mamaya geçiş yaptım. inanılmaz memnunum. kedilerim gözle görülür şekilde kilo aldı, tüyleri çok parlak ve resmen neredeyse hiç dökülmüyor. çok ama çok memnunum. önümüzdeki ay 15 kiloluğunu alacağım direkt. 3 kiloluk paketler dayanmıyor ve pahalıya geliyor çünkü. 3 kedi sahibi olunca her şeyin tüketim hızı artıyor.
rc advance hills denemediği mama kalmadı. ama baktım o seçmiyo ben abur cubur yerine iyi içerikli mamalara geçtim, n&d orijen acana sırasıyla iki üç ayda bir kullanıyor. yılda bir böbrek kontrolümüz var. bu döngüden beri tüyleri aslan gbi oldu.
  • /
  • 8