yazarların kedi maması tercihleri

  • /
  • 8
gezen kedime advance hills proplan ve n&d
evdeki kedime n&d acana orijen
ikisine de hazır&ev yapımı ıslak mama+ödül maması.
muhittin mama markasını kendi seçiyor bence. bir çok mama denedik ve royal canin dışında hiçbirini yemedi eşşek.
oğlumun mama tercihi royal canin :)
bonacibo adult cat tavuklu (hamsi ve pirinçli) yetişkin kedi maması ve bonacibo ezme sardalya ve ton balıklı yaş kedi maması. yaş mamayı arada veriyorum.
proplan kısırlaştırılmış kedi maması veriyoruz. hiç mama reddi olmadı çok seviyor ancak başka önerilere de açığız.
17aylık kedim için önce royal canin mother and baby başladım. sonra royal canin kittens a geçtim şuan kittens ile nd narlı tavukluyu karıştırarak veriyorum. zira çok mama ayırıyor. verdiğim yaş mamaların hiç birini yemediği için açıkcası nd yi de yemeyecek diye çok korkmuştum. neyse ki karıştırınca yedi. bir süre böyle vereceğim kittens bitince bi süre sadece nd vermeyi düşünüyorum. sonra tekrar kittens sonra kittens+sanabelle sonra sadece sanabelle filan. elimde birkaç paket 1.5kiloluk kittens stoğu var böyle başka mamalarla karıştırıp dönüşümlü gitmeyi düşünüyorum.
royal canin'in bu kadar çok övülen bir mama oluşunu anlamıyorum hiç güvendiğim bir mama değil. http://catfooddb.com/ mamaların puanlandırıldığı şu sitede göreceğiniz üzere puanları 10 üzerinden 3. hills de 4-5 civarı. bence içerik ve besleyicilik açısından top 4: instinct, orijen, acana, n&d. imkanı olan, kedisine de iyi geliyorsa bu dörtlüden şaşmasın derim. özellikle instinct'ten çok bahsedilmemesi şaşırtıcı çünkü yüksek derecede et içeren ve tahılsız çeşitleri var, başarılı buluyorum. bunlar pahalı mamalar oldukları için her bütçeye uymuyor tabii. ben o kadar para veremediğimde çok içime sinmeyerek proplan kullanıyorum ama bu ara arayıştayım. fiyatı proplan civarı, içeriği görece düzgün, tüy dökmeyecek mama önerilerinizi beklerim.
pro plan kısırlaştırılmış kedi maması 10 kiloluk alıyorum, 8-9 ay süreyle gidiyor.
https://www.petihtiyac.com/pro-plan-ster...
5 gün sonra 6 aylık olacak. en sevdiği mama royal canin. şuan kitten yiyor. bi ara nd tavuklu narlı verdim. royal canin le karıştırarak verdim 1 hafta filan sonra sadece nd vermeye başladım ama paketi bitirttiremedim. 100-150gr kaldı. yemiyor. apartmanın önündeki kedilere vereceğim. 2 gün önce de true instinct aldım içeriği çok güzelmiş ama maalesef hiç sevmedi. nd yi en azından ilk günler yiyordu bunu hiç ama hiç sevmedi. yine royal caninle karıştırıp vermeye çalışıyorum ama çok uğraşıcaz gibi. allahtan 300grlık paket almıştım. biber yaş mamaların hiç birini yemiyor. kuru mamayı da elimden geldiğince değiştire değiştire vermek istiyorum. birkaç sağlıklı mama seçip dönüşümlü olarak bi onu bi diğerini vermek istiyorum ama bizimki royal canin müptelası.
royal canin renal ~böbrek rahatsızlığı nedeniyle mecburen
evdeki çocuğumuza proplan sokaktaki çocuklarımıza enjoy alıyoruz.
şuanda hilss tuna balıklı yetişkin kısır maması yiyorlar.
royal canin tercih ediyorum.
acana, orijen.

bildiğiniz gibi bu ürünler protein yönünden inanılmaz zengin diğerlerine kıyasla. ancak evde beslediğimiz kediler için bu kadar proteine ihtiyaç var mı? o bende soru işareti oluşturuyor. bir kaç veterinere danıştım bu iki markanın çok çok iyi olduğunu ancak outdoor yani sokak kedileri için daha uygun olduğunu söylediler. çünkü evde beslediğimiz kedilerin bu proteinleri yakması zor. tabi evde deliler gibi sağa sola koşup enerji yakan kediniz yoksa
kedim için yıllardır pro plan tercih ediyorum.fiyat olarak biraz yüksek olsada kedimin sağlığından önemli değil
5.5 kiloyu geçince virbac obezite mamasına başladık. oldukça iyi bir mama, henüz vermiyor ama almıyor da.
yetişkin için spectrum fussy 34
yavru için spectrum kitten 38
hill's kedi maması ve proplan kedi maması
açıkcası zırt pırt mama değiştirmek kediler için çok sağlıklı olmadığı gibi beslenme bozukluklarına da yol açabilir. ancak diğer yandan malum mama fiyatlarının çeyrek altınla yarıştığı bir dönemdeyiz hal böyle olunca hem kaliteli hem de uygun fiyatlı mamalar tercih etmek gerekiyor, tavsiye niteliğinde bir arayışınız var ise cadopet kedi mamaları canların sevdiği markalar arasında göz atmanızı tavsiye ederim. kısırlaştırılmış tercih edenler balıklıyı inceleyebiliri, https://www.evcilsehri.com/kedi-urunleri...
proplan kedi maması en iyisi gibi kedim diğer mamalarda kusuyor.
  • /
  • 8