samsun belediyesi kedi kasabası

rastladığım en güzel kasabalardan biri. samsun büyükşehir belediyesi'nin bünyesinde kurmuş olduğu güçten düşmüş sahipsiz hayvan bakım merkezi içerisinde yer alan kedi kasabası iki yıl süren çalışmaların ardından 2015 yılında hizmete açılmış.

yirmi dönümlük arazide inşa edilen kedi kasabası yazlık - kışlık bungalov evleri, kediler için ayrılmış özel oyun alanlarıyla hayvanların rahat ve huzurlu bir ortam içerisinde yaşamalarına imkan sağlıyor.

tesiste kısırlaştırma işleminin ardından kuduz, iç - dış parazit ve karma gibi sağlık aşıları yapılan kediler bu kasabaya bırakılıyor. kedileri rahatsız edebilecek dış etkenlere karşı koruma altına alınmış olan bu ortam, içerisindeki barınma ve oyun alanlarıyla kedilerin kendi yaşamlarını organize edebilecekleri rahat bir yaşam alanı sağlıyor.

web sitesi: https://www.kedikasabasi.com/

birkaç video:çok hoş olmuş gerçekten. samsun belediyesine çok teşekkürler. hem sağlık desteği, hem aşı, parazit uygulamaları, hem de kısırlaştırma yapılıp büyük geniş bir ortam sağlanması takdir edilesi. umarım her ile yaygınlaşır.
demek ki isteyince oluyormus.. keske her birinin sicacik yuvasi da olsa diyor insan.. ama buna da sukur.. en azindan zulum gormuyorlar.. maddi manevi destek verilmeli.. bir kedici olarak tesekkurler samsun buyuksehir belediyesi, ornek teskil etsin hayvanlara verdiginiz deger..
kedici programında gördükten sonra, 2018 ağustos ayında bizzat ziyaret etmiştim. olağanüstü bir kasaba. çalışanlar gerçek birer kedici. çok güzel evler yapılmış, bakımlı ve mutlu kedilerle dolu. bağışa ihtiyaçları var.