royal canin

1967 yılında fransız veteriner jean cathary tarafından kurulmuş, kedi ve köpek maması konusunda dünyanın en üst segment mama markalarından biridir. en bilinen ürünleri mother & babycat, kitten, fit32, savour exigent'tir.

tr web: http://www.royalcanin.com.tr/
kızımız evimize ilk geldiğinde proplan ve royal canin’i tattırdık. royal canin açık ara farkla birinci geldi. ilk andan itibaren tam bir royal caninci. yaş mamada da kuru mamada da tercihimiz. british ırkına özel mamasının olması da ayrı bir güzellik bizim için.
mother & babycat mamasını gayet başarılı buluyorum. kitten için aynı fikirde değilim fakat yetişkin mamaları arasında fit32 de oldukça başarılı.
kaliteli sanılan içeriği bi halta benzemeyen gereksiz pahalı mamadır o paraya nd fitmin vs daha mantıklı rc=bonocibo falan kedisini düşünen herkese içerik okumayı öğrenmesini öneririm
kızımı ilk sahiplendiğimde götürdüğüm ilk veteriner önerdi. heves ve heyecanla cahil cahil aldık 2 kg mother and babycat olanından. kızım yüzüne bakmıyor kokladıkça öğürüyor günlerce yana yakıla araştırma yaptım mother and babycat in içeriğinde mısır unu ve pancar küspesi ifadesi gördüm. pancar küspesinin yağlansın diye büyükbaş hayvanlara yedirildiğini söylemeden geçemeyeceğim ne yazık ki. amaç kediye hızlı kilo aldırıp yağlandırmak ve kedinin sahibinde oo ne güzel mama nasıl kilo aldı bak dedirtmek. carnivor yani etçil olan yavruşlara otobur olan bir hayvanın yediği şeyi vermeyi ben işkence olarak görüyorum. tahıl denen formlara asla ihtiyaçları yok, elimden gelse her gün mis gibi haşlanmış tavuk yediririm ki ben zaten n&d tahılsız narlı ve tavuklu yavru mamasını bile bazen ciğer bazen tavukla karıştırıp veriyorum. kuru mama sektörü benim kafamı acayip karıştırıyor umarım balık yemi gibi kokan cips formunda mamaları yedirerek ömürlerini kısaltmıyoruzdur. araştırmalarım devam edecek
bir cahillikle aldığım kedi maması defalarca kez değiştirmeye çalıştım ama kedim başka hiçbir mamanın yüzüne bakmıyor. maalesef royal canin devam
bir buçuk yıllık farmina kullanımı sonucu geçtiğim bir aydır fit32 çeşidini kullandığım kedi maması.

şimdilik bir problem yaşamadım tüylerimizin aşırı dökülmesi dışında. onu da değişim zamanına bağlıyorum. uzun dönem için ilk kez kullanıyorum umarım güzeldir.
premium bir kedi mamasıdır. tabi fiyatı da biraz premiumdur.
yavruyken kedime n&d ile karıştırıp veriyordum ancak kaliteli bir mama olduğunu söyleyemeyeceğim.
mother and babycat olanını kullanıyoruz. şu an için bir problem yaşamadık ancak, içerik açısından çok da iyi olmadığı söylenmekte.