kurunun yanında yaş da

bizim minik kızımız yaş mamanın kokusunu aldığı anda koşup gelip saldırıyor mamaya. fakat jölesini bitirip ayıp olmasın diye de bir iki lokma tanesinden tırtıklayıp kuru mamayla tamamlıyor öğününü.
kurunun yanında yaş da yenir.
yoğurt, peynir, zeytin, dondurma, şam fıstığı, salam, sucuk, yumurta vs. ne bulursa yer benim tosunum. en olmadı poşet yalıyor kendine acındırmak için ama şimdiye kadar poşet yemedi çok şükür. buna şükür.
haftada 1-2 kez demişti bizim veterinerimiz yaş mama için, ama şu ara yavruları olduğu için ve bu arada bir de hastalanıp çok zayıfladığı için her gün bir paket yaş mama veriyoruz, tabii yavrular da salça oluyor hemen.
jöleli olanlarda bizimki de jölesini yalayıp kalanını bırakıyor, soslu olanlarda daha çok tanelerini de yiyor. koşarak gelip iştahla yiyor ama bir paketi bitirdiği de çok nadir aslında.
biz nasıl her gün pilav olmaz, yanına bir sulu yemek, bir çorba lazım diyorsak. yaş mamayı oldum olası veriyorum ben, kuru mamayı da ve onun için yaptığım yemekleri de.
kesinlikle kurunun yanında yaş da, ve hatta eğer imkan varsa yoğun biçimde besin değerleri yüksek yaş mama... kızıma kronik böbrek yetmezliği teşhisi konulduğundan beri inancım bu yönde... ama oğlum çok mızmız ve kuru mama bağımlısı...
yaş mama ağır geliyor yaşlı kızıma, kuru mamayı bile az az yiyor.
yaş mamayı çok sık vermemeye çalışıyorum. versem de üzerine kuru mama ekliyorum.
kedisi olanların okuyunca zihninde canlanan ilk anlamınının deyim olmadığı başlık