kediyle uyumak

  • /
  • 7
hatay sıcağında hiç çekilmeyendir
kalorifer peteği mübarek..
şırdanla ağız ağıza yatarken ayumiyle kıç kıça yatar buldum kendimi... sabahın beşinde yorgan altı oyunları da bonus oldu :)
soğuk kış aylarının vazgeçilmezi
eğer 7/24 guruldayan bir kediniz varsa dünyanın en huzurlu uykusudur.
sabaha karşı yorganı sıyırıp gurlayarak patisiyle sarılır oğlum birde hastaysam gelir iyice sokulur ağrıyan boğazıma başını yaslar. ilaç olur can olur..
oyuncu bir kediniz varsa ve o an uykusu yoksa fazlasıyla zor olan eylem. bizimki genelde ayağımla oynuyor tüm gece.
yatakta 5 kişi uyumamıza sebep olan rutinimizdir
en sevdiğim şeylerden.
sonbahardan kışa geçiş dönemiydi, bir gece o kadar üşüdüm ki, yorganı çıkarmamışım daha,ince örtüyle idare ediyorum, bildiğiniz cenin pozisyonuna gelmişim üşümekten ve o kadar uykum var ki kalkıp battaniye/yorgan filan alamayacağım,ayak ucumda yatan ve koynuma girmeyi en seven kedimi aldım örtünün altına, sarıldım, 5 dakikada sıcacık oldum ve uykuya daldım, iyi ki varlar hep olsunlar...
kedimizle ilgili en sevdiğimiz partlardan biri. uyuma vakti gelince o da arkamızdan gelir uykusu gelene kadar biraz oynar sonra da yakınımıza bir yere kıvrılır uyur. canı isterse yorgana gelir beğendiği bir yere yatar.
özellikle karanlık ve depresif ruh halime en ağır antidepresandan daha iyi gelendir.
yaz kış fark etmez, onun kollarıma kıvrılması bile yetiyor bana.
sabah olana kadar avare şapşik bi yastığıma yatar bi kalorifer yatağna bi ayak ucuma bi koltuğa kıvrılır bi uyanayım diye yanağmla boks yapar bi tatlı nefesiyle mayıştırır.... ayy yanımdayken özledimmmmm
yavru döneminden beri uzun zamandır hasret kaldığım durum. 2 aylıkken birkaç defa yanımda uyusa da büyükçe işler değişti. yanıma geldiği gün bile sayılıdır. anladık, nefret ediyorsun da bu kadar belli etme bari.
yorgan oyunu yüzünden üzerimde zıplayıp durduğu bölüm hariç harika bir şey. en güzel yeri bulmak icin gelir yüzümü koklar, üzerimden atlayıp babasını koklar, sonra birimizin yastığının üstüne kıvrılır.
  • /
  • 7