kedicilerin asosyal olduğu gerçeği

evet böyle bir şey var. ben de kediciyim, asosyalim ve bu halimden çok memnunum...
köpek sahipleri her gün düzenli olarak dışarı çıkmak zorundadır yürüyüş için, hiç bir şeye vaktiniz olmasa bile bu yürüyüş sırasında sosyalleşirsiniz. birileri gelir köpeğinizi sevmek ister, hakkında sorular sorar vs. ama kediciyseniz iş çıkışı eve dönmek zorundasınızdır. duvarda lazer gezdirmek, yerde top yuvarlamak, havada kedi oltası sallamak ve o arada kedilerle konuşmak da bir nevi sosyalleşmedir kendimize haksızlık etmeyelim.
kedilerimle beraber yaşamaya başladığımdan beri asosyal olduğumu kabul ediyorum. öncesinde sürekli dışarıdaydım, gerekli gereksiz birçok etkinliğe katılıyordum. şimdi ise evde vakit geçirmeye bayılıyorum.
sanıyorum ben o gerçeklik dışındayım
kedisi ya da baktığı başka bir canlısı olmayanların uydurması. ha onlar için eve koşa koşa geliyoruz o ayrı
asosyal demeyek de elden ayrı diyek. kedicilerin merhamet duygusu daha gelişmiş oluyor. hayata bakışları farklı oluyor. kafa dengi insan bulmaları zor oluyor. belki sebebi budur.
kedi asosyol köpek sosyal yapar derler ama bence aslı şöyle köpek devamlı gezmesi gerektiği için ve köpek parkları sahil vs yerlere köpeğinizle gidebileceğiniz için ister istemez insan tanıyorsunuz. yanınıza gelip ooyy ne kadar tatlı sevebilir miyim gibi sorularla karşılaşıyorsunuz. gerçi bana diyemiyor :) dogo argentino'm var. genelde ohaa yuhh gibi tepkiler sonrası kaldırım değiştiriliyor. fakat kedilerde de şöyle bir durum var. kedim de var bir hayli evde hep mesela merak ediyorum naptılar akşam olsa da yanına kıvrılsam yatsam. hele bir de yavruysa direk eve hapsediyor sizi :) sonra bakıyorsunuz halinizden tavrınızdan anlıyor mutlumusunuz gergin mi ? gerginseniz mırıl mırıl geliyor. hastaysanız üstünüzde yatıyor. ısterseniz tabi asosyal olabilirsiniz ama kedi bunu bilinçli yapmıyor siz kendi kendinizi eve kapatıyorsunuz. kedi asosyal yapar diye bişey yok o yüzden. bence :)
ben bu gerçeğe tamamen uyuyorum.ayrıca kedileri de birçok insandan daha çok severim.
onlardan baskasina ihtiyac duymadigimdan.
katılmıyorum. bir çok insanla diyalog kurmanızı ve topluluk içinden seçilmenizi sağlayan özel bir değerdir kedi. sizi tam aksine sosyalleştirir.

asosyalleşiyorsanız içinde bulunduğunuz topluluğu değiştirin. çünkü yanlış yerdesiniz.