kedi çimi

ne yaptıysam yediremediğim zımbırtı. iki kere ektim ikisinde de meraklı burnuyla çimleri koklamasından öteye geçemedik.
kedilerin çim yemesi gerekiyor, benim ki her lokmadan sonra çimin başında
tüm kedilere göre değil. bizim çocukların ikisi bayılıyor ikisi yaklaşmıyor bile. çok yemedikleri sürece sindirim sistemleri için yararlı olduğu söyleniyor. bakınız kaynağı bulmaya üşendim.
olmuyor, yemiyorlar, çim uzamıyor falan diyoruz ama muhtemelen şöyle güzel kedi çimi tohumları bulup daha çok uğraşıp sağlıklı güzel çimler yetiştirebilsek yiyecekler.
ekstra bir özelliği olup olmadığından emin olamadığım çim türü zira bizimki kızıma aldığım çim adamın kafasındaki çimleri yiyor.
kedi çimi adı altında aldım pek büyümedi ve kedim fazla yemedi ama gidip çim tohumu aldım şimdi yemek için deliriyor. hayır arkadaşım sen etçil bir avcısın ama çimi görünce aldığın hal damarında taşıdığın o avcı kanından şüpheye düşürüyor beni :))) inek gibi otluyor tosuncuğum :)
yemek dışında her şeyi yaptı bi süre sonra vazgeçtim ben de.
kedi çimini görünce resmen konuşmaya başlıyor.
alice yüzüne bile bakmıyor kedi çiminin. çok heveslenerek aldım ama oralı olmadı.
her mevsim geçişinde yani senede 4 kez çociklere sunulması gerektiğini okumuştum. hatta aldığımız kutunun üzerinde de yazıyor sanırım. minnak kızım yedi valla. suyunu yeteri kadar verdim ve çimler güzel çıktı. herkese tavsiye ederim.
artik bahceli evde oldugumuzdan sorun yok ancak ilk çocuğum medi'ye yillar önce aldigim çimi kapiya yakin koymustum. bir iki gun eve geliyoruz bir koku!
eşek sıpası ne yemesi üstüne işiyordu
bizimkine bir türlü sevdiremedim. evdeki diğer bitkilere, çiçeklere saldırsa da bizzat kendisi için alınan çimin yüzüne bakmadı.
bizimkiler evde çim bulamayınca garibanlar ne bulursa saldırıyor. lastik toka, poşet, eşofman ipi vs... ben de balkona bitki ekeceğim, bakalım beğenecekler mi.
konforlu tüy atımı için macunlar çok pahalı, tek alternatifi de çimler. ben kendim hobi bahçeme ekiyorum ama kökünden koparıyor keratalar, e zaten büyümesi günler alıyor, bulursam çim adam alacağım en güzeli o, koparsa bile tohumu söküp gelemiyorlar ondan tekrar çıkıyor