bir kedi ile yaşamak

2 veya 3 kedi ile yaşamaktan daha az heyecan verici..
bir ile başlanıyor ama genellikle tek kalmayıp 2,3,4,5 diye ilerliyor. ama şu da var, çok aşırıya kaçmamak gerek. alancı tarzları sebebiyle birbirleriyle ciddi tartışmalar da yaşayabiliyorlar.
evi bir süredir temizlemeye vaktin olmadığında ya da içinden gelmediğinde sırf onun sağlığı için kalkıp temizlik yapmaktır. depresyona girmesin, sıkılmasın, eğlensin diye tüm maddi imkanlarını sorgusuzca ona harcamak/ayırmaktır. sorumluluk duymaktır. eve geç geldiğinde özür dilemek, gönlünü almaktır. istemeden canını yaktığında kızamamaktır çünkü kediliktir, olur öyledir. burnunu ısırarak, yüzünü patileyerek sabaha karşı seni uyandırdığında, sızlanmadan onunla ilgilenmektir. yorgun argın işten döndüğünde kapıya gelip esneyerek yüzüne baktığında ilk iş onunla ilgilenip zaman ayırmaktır. tonla güzel şeydir kediyle yaşamak.
bir de 2 kedi ile yasamanin keyfini bilin isterim.. yeterince sevgi ve ilgi gosterebilecekseniz, yeterli maddi imkanınız var ise disarida evde olmak isteyecek cokca guzellik var..
bir kedi ile başlarsınız sonra bir daha, bir daha derken artar sayıları. her birinin karakteri birbirinden farklı olduğu için vazgeçemezsiniz. bakışları, tavırları, sevgileri, farklı... sonra sayıları öyle bir artar ki evin içinde bulamayınca "kedi sayımı" diye başlarsınız ahaliyi toplamaya... bizde sayı 10 oldu. ah ah bir veteriner hekim dostum "üçü geçme sonrası vahim" demişti ama dinlemedik. iyi ki varlar. kısaca bir kedi ile yaşamak yetmez.
*çok çok çok güzel bir şey.. ayrıca da şurada çok önem verdiğim kedili yaşama dair bilgiler var.. umarım kedililerin işine yarar https://www.evcilkedim.club/kedi-bakimi/...
dünyanın en güzel şeylerinden biridir. miyavlaması, mırlaması, evin içinde koşup oynaması insana neşe verir.
2 kedi ile yaşamaktan daha güzel değildir. ya da 3, 4, 5. tek kedi bakmak bencilliktir her zaman bunu savunuyorum. her eve en az 2 kedi.
bir haftadır gerçekleştirdiğim harika bir eylem.