açık mama

malum mama fiyatları uçuşta bir alternatif olarak düşünüyorum ancak kedime zarar veririm diye de korkuyorum. hatta hasta olursa vet masrafları da cabası. var mı deneyen, önerisi olan?
almaya hiç cesaret edemediğim mama, fakat almak mecburiyetinde kalırsam şayet, kesinlikle çok güvenip, emin olabileceğim bir shop olmalı.
hahah.. yıllardır açık mama kullaniyorum evde 10 artı sokakta da besleme yapıyorum surekli baktigim bir suru kedim var milyarder falanda degilim kusura bakmayın disaridakiler ne yiyorsa evdekilerde onu yiyor sağlık problemleride yok

edit: sunu eklemeyi unutmusum benim petshopa guveniyorum tabiki benim bile yiyesim geliyor bazen tazecikk
mecbur kalınca 1000de bir alıyorum. örneğin mama bitmek üzere para yok veya geç sipariş geçtiysem 3-5 günlüğüne alıyorum, onun dışında almam. neden dersen öyle emin olduğum pet shop yok benim, birine gidip alıyorum içinde kurt görüyorum mamayı kim bilir ne koşullarda saklıyor veya skt'si ne kadar doğru emin olamazsınız ki. açık mama ile perakende satılan mamalar arasında da cebinizden toplu para çıkması dışında hiç bir fark yok. internette 10 kilosu 300 tl olan mama yine açık aldığında aynı para, hatta 3-5 lira fazla bile olabiliyor. çok sayıda cana bakan dar gelirli insanlar için belki geçici bir çözüm olabilir ama onlarda genellikle uygun fiyatlı mamaları 25-50 kiloluk ambalajlarda alıp tüketiyorlar diye biliyorum. işin özü zorda kalmadıkça açık mama almayın derim ben.