üzüm ve diğer şeyler

yaşar taşkalenin önce sosyal medya sayfası olarak açtığı daha sonra kitap haline getirdiği diyaloglar. artık eskisi gibi paylaşım yapmadığı için kızları özlüyor olsak da eski gönderilere bakıp hasret gideriyoruz. kitaptan rastgele bir sayfa açmak bile can sıkıntısına bire bir.
bonus:
aldım, okudum, hala instagram paylaşımlarına bakıyorum. kedi günlük yazarken ilham kaynağım.
sevgili yaşar murat taşkalenin yıllar önce denk geldiğim kedisi üzümün daha sonra ryukun maceralarını ve kendi yaşamı üzerine konuşsa sanırım tam da bunu söyler diyerek açtığı instagram sayfası. bu konuşmaları kitaba çevirilerek harika bir iş yapmıştır, her daim elimin altında sıkıntılı anlarda tebessüm ettirir. tüfk, yüzünü yerim, hımhızlı koşmak, dini zeytin ve nice kedici terimleri hayatımıza katmıştır. eskisi gibi paylaşım yapmasa da eski postlar aransa da kendisine hak veriyorum. popülerliği reddedip kendi huzurlu hayatlarına çekilip ölü gezenleri izliyorlar bence.
cok tatlıı cok gülüyorum o diyaloglara ozellikle hesabindaki konuşmalarla fotograflarin uyumuna
burada yalnızca kedi mi var. başka bir şey yok mu
çok uzun süre dergilerini aldığım, çevreme tanıttığım fakat yayından kalkmasına engel olamadığım şahane dergi. kitabını da eski sevgilime hediye etmiştim. ryukçuyuz ryukçu. ayrıca yaşar beyin bir ara çok tatlı beyinden hasarlı bir kedisi daha vardı fakat kurtaramamıştı o yavrucağızı. hastalığı tam olarak aklımda değil şu an.

üzümün beni çok hoş değil mi ya?