seçim öncesi tüm adayların hayvansever taklidi yapması

bir kaç gerçek hayvansever aday hariç çoğu kocaman bir yalan.
hayvan sevmeyen, yaşam hakkının kutsallığına inanmayan, doğaya saygısı olmayan hiç bir adaya oy yok !
öyle kucağına bir kedi alıp, poz vermekle olmuyor o işler...
kapıya gelen muhtar adaylarına bile, hayvanlarla ilgili proje ve düşüncelerini soruyorum, afallayıp kem küm edenleri ya da, kapımı açtığımda karşılamaya çıkan minnaklarımdan ürkenleri direk eliyorum ve tüm çevremi de bu konuda örgütlüyorum...
hayvanla alakası olmayıp, hayvansever gibi görünmeye çalışanlarda da çok sırıtıyor bu durum, hiç inandırıcı gelmiyor, hele ki, bir hayvanı bile sevmekten aciz olanın ise, insana, doğaya falan saygısının sevgisinin olması mümkün değil bence, nokta.
aynen sevdikleri yok ama secim ayagina hayvanlarla ilgili her işimi yaptırıyorum faydalanin hatta sonuna kadar kullanın derim bu surecleri
kucaklarında poz verseler yine neyse de photoshop’la kedi köpek montajlatan aday gördüm, pes dedim.
başlık kesinlikle çok isabetli yalnız. o kadar ki hali hazırda belediye başkanı olan x kişisi, yeni seçim vaatlerinde hayvanlarla ilgili şeyler sıralıyor, “e imkanlar elindeydi zaten neden yapmadın bugüne kadar taş kafalı” diyerek kendilerini izmir marşıyla uğurlamak görevimiz.
bana da denk geldi. ayaküstü belediyecilik dersine giriş eğitimi verdim.

bana da barınak yapacaklarını söylediler. ben de barınakları sevmediğimizi, hayvanları biz sokakta, evde, ağaçta bahçede, doğada ve bizim salonumuzun oturma gurubunda, yatak odamızda sevdiğimizi, barınak yerine bizim hayvanlara daha iyi bakmamızı desteklemeri gerektiğimizi, 40 bin kişilik evler yapmakla övünmek yerine çocuk odalarını daha fazla genişletmelerini, her evde de hayvan odası yapılmasının gerektiğini söyledim. halen söylüyorum.

sonra şunu farkettim, ben aday olmalıymışım.
sonra şunu da farkettim, kedi yetiştirenler kesinlikle aday olmalı.
gerçekten hayvan dostu ise evinde, bahçesinde ve sokağında baktığı canlar vardır. ancak çoğu seçim kampanyası dışında hiçbir hayvana dokunmaz, sevmez, umursamaz. oy uğruna hayvanların kullanılmasına tahammül edemiyorum.