kediyi taşıma çantasına koyamamak

kedimi vet. kliniğe götürecektim ama taşıma sepetine koyamıyorum. 7 küsur kilo, çok güçlü ve kızınca hırçınlaşan bir kedi, sepet içine nane koymak, çimen koymak gibi şeyleri denedim fayda etmedi. internette gördüğüm yastık kılıfına koymayı denedim olmadı. kucağıma almaya kalkınca zaten kaçıyor, bağırıyor, çağırıyor, tıslıyor, tırmalıyor, strese giriyor, küsüyor, depresyona giriyor bana güvenini kaybediyor ertesi güne kadar yanına yaklaştırmıyor.
biz hiçbir kedimizde bu problemi yaşamıyoruz hepsi kutusunu ayrı seviyor ama tedavi için aldığımız bir kediyi kutuya koyamadığımızda vet. hekim şunu tavsiye etmişti. kediyi ensesinden vücudu yere dik olacak şekilde tutup kutuyu da alttan kedinin ayaklarının oraya getirmeli ve öyle sokmalıymışız içine. dik şekilde yani. tek kişi yapmak mümkün olmuyor ama, iki kişi olmak gerek.
bununla ilgili bir yazı okumuştum ve bu yazıda okuduklarımı uygulayarak bu fobinin oluşmasına engel oldum. kedinin taşıma kutusuyla veterinere ya da başka eve gitme durumunu ilişkilendirmesine engel olmak için bu taşıma kutusunu hep odasında tuttum. içine oyuncaklar, ödül mamaları vs koydum. böylece taşıma kutusu oyun oynayabileceği herhangi bir eşya haline geldi kedimin gözünde.
cevaplar için teşekkür ederim.
taşıma kabını çıkarır çıkarmaz kaçması ve kendini veterinere götüreceğimizi anlaması, sabırla beklemek ve sonunda kaba gireceğini bilmek.
yok, maalesef, anlatamam benim kedim çok korkuyor. gece girdi bir saniye, hastane kapanmış, herkes uykudayken :(
taşıma çantasını görür görmez evin en ulaşılmaz yerlerine saklanmakta usta benimkiler.
insanı kan ter içinde bıraktıran eylem.
aynen valla, çıldırmak işten değil, randevu da almıştım, ayıp oldu, telefon ettim, iptal ettirdim utana sıkıla:( ya böyle burnuna filan bir sprey sıksak iki dakika bayılsa o arada sepete koysak diye aklımdan geçiriyorum...:( allah'tan koştu oynadı ertesi gün, yemeye başladı, allah acıdı halime diyorum valla..ama tam iyileşti de sayılmaz işte yavaş yavaş inşallah iyileşirse sevineceğim ben de...gidemedik yani...öyle ev tedavisi filan sirkeli su uyguluyorum..macun sürüyorum...
ben de koyamıyorum. arabaya kadar kucakta. veterinere girerken kucakta. sonuç; kaçmaya çalışırken bendeki tırnak yaraları
bir başkası sepeti tutarken diğerinin kandırmak suretiyle kafayı sepete oturtması neticesinde başarıyla taçlanan eylem. veterinerde de içinden çıkmak istemezler, o da apayrı bir vak'a.
hodor çantalar çıkar çıkmaz hop diye girip içine oturur. osman bizi evin içinde kovalatır, olmayacak yerlere girer. ama veterinere gittiğimizde arızayı hodor çıkarır genelde. ilginç bir tezat
aleyna cikmak icin kendi tirnaklarini parcaladigindan beri koymuyorum içine ama inci öyle mi onuda koymuyorum aliyorum kucagima gidip geliyoruz heryere ohh bide oturup kolumda etrafi izliyor
ekstra seviyor taşıma kutusunu.hatta okadar seviyor ki yalnız kalmak istediğinde sığmadığı halde kafasının yarısı dışarda kutunun içinde uyuyor.içine minik bir battaniye koydum.aldığım yataklar falan boşa gitti hep.yani yatak haline getirirseniz rahatça girer vet e gideceği zaman kutusuna.