kedi sözlük yardım

sokakta bir cok kedim var oksurmeleri genelde yedikleri ottan oluyor bazilarina alerjileri olduğunu farkettim onu engelleyemeyiz maalesef oksurmeden korkacaginiz bir durum yok. (5 yildir baktigim kedi 5 yildir hala oksuruyor ot yememesi gerektiğini anlatamiyorum..) vitamin konusuna gelince 'vitabiol' u kesinlikle birakmayin bagisiklik sistemini gercekten guclendiriyor genelde iyilesiyorlar bu takviye ile. ayrica tavuk suyu ya da kemik suyuda iyi geliyor ben bazen kasaptan gidip kullanmadiklari kemikleri aliyorum kaynatip suyunu veriyorum.

goz akması korktugum bir durum umarim griptir sadece. lutfen takip edin ilerleyen sureclerde kusma ya da ishal baslarsa fip oluyor genelde erken teshis cok önemli
canım kızım 3 gündür bir şey yemiyor evet başta bana da yok ya annemler kesin gizli gizli bol bol yaş mama veriyorlardır diye üstelemedim ama sordum vermediklerini söylediler. mama değişikliği olmadı enerjisi çok yerinde ama her gün mama kabını kontrol ediyorum belki 5 6 ‘tane’ azalmış oluyor niye böyle. proplan junior kullanıyorum 7 aylık
havaların ısınmasıyla beraber kızgınlık dönemine giriyor olabilir. 7 aylıkken girmeye başlıyorlar. yakın zamanda aşı ya da iç dış parazit yapıldı mı? kusma vb bir durum var mı? su içmeye devam ediyor mu? en az günde 1 kez çiş ve 2 günde bir kaka yapıyor mu? kontrol edin. severken poposunu yukarı kaldırıyor mu? poposunu sık sık yalama girişimi var mı? kendini sevdirme isteği arttı mı? bu belirtiler size yol gösterebilir.
salgın ve buna bağlı olumsuz enerji arttıgından beri kedilerin hepsinde farkettiğim şey: birşey yemiyorlar.
kedim bir anne 3 tane yavrusu var. fakat disleri çürümüş iltihap akıyor. veterinere götüreceğim ama emziriyor antibiyotik veremem dedi sutten kesilsinler oyle gel dedi. e ne olacak simdi bu iltihap yavrulari etkilemiyor mu? ya emzirmesinin bitmesine daha cok varsa kedim zehirlenirse ne yapmam gerek benim?


bu, bu sene kaybettiğim 3. cocugum zaten ne sözlük ne baska hicbir yerden destek alamadim halbuki ben soru gördükçe yardimci olmaya calisiyorum. ıyi ki @calymath var sagolsun. hemen dönüş yaptı. veterinerler desen anca getir bakalim.. hayir sokak kedisi diyorum nasil getireyim yakalayabilsem zaten kedi ile gelirim. bir fikir verde uygulayalim degil mi? neyse.. baska soruda sormam zaten ne buraya ne veterinerlere.

edit:anne kediyi kaybettik yarvularini gelip bana birakti ve ölmeye gitti.. 3 oglu var 3ude hastaydi bulasmisti onlarada. birini kurtaramadım digerleri hala savas veriyor ama onlar bana emanet yaşayacaklar merak etme melek anne..
gerginlikten uyuyamıyorum. minik kızım kızgınlığa girdi bu dönem geçtikten hemen sonra kısırlaştıracağım. ama nerde? aydın’da oturuyorum güvenilir yer nasıl bulunur bilmiyorum.izmirde de olur yeter ki iyi olsun öneri bekliyorum. kendi veterinerim kısırlaştırma yapmıyormuş o yüzden arıyorum bu arada
ilk sahiplendiğimde her balkona yaklaştığında kovdum. gün geçtikçe balkonu merak edip her fırsatta kaçmaya çalıştı. bazen gözden kaçırdığımız oldu (5. katta olduğum için bu en tehlikelisi). daha sonra merakını giderirse belki umursamaz düşüncesiyle kucağımda manzarayı izlettim, yeri geldi kontrolüm altında serbest bıraktım. içime sinmedi tasmayla çıkardım fakat tasmadan nefret ediyor. şu anda hayattaki tek derdi balkona çıkmak oldu. evin içinde sürekli miyavlayıp bizi balkona götürüyor, kapıyı tırmalıyor, balkon kapısının önünde uyuyor vs. balkona file tarzı bir şey yaptırmayı düşünüyorum fakat inanılmaz derecede uçuk fiyatları var. hesaplı şekilde file veya benzeri bir çözümünüz veyahut kedimi balkondan uzaklaştırabilecek bir çözümünüz varsa önerilere açığım..
delirmek uzereyim. evde 3 erkek kediyle yasiyorum. kardes olmalarina ragmen okadar kavga ediyorlar ki dün gece birini parçalamışlar dikis atıldı bir suru. hic birinden vazgecmek istemiyorm daha 6 aylik 2 si simdiden boyleyse ben napacagim..
bunu engellemek icin ne yapabilirim? kısırlastirinca gecer mi sanmiyorum cunku abileri var kısır yine boğuyordu az kalsin birini deli ve asla 2 saniye bile durmuyorlar ay imdat
  • /
  • 2