kedi sözlük yardım

sokakta bir cok kedim var oksurmeleri genelde yedikleri ottan oluyor bazilarina alerjileri olduğunu farkettim onu engelleyemeyiz maalesef oksurmeden korkacaginiz bir durum yok. (5 yildir baktigim kedi 5 yildir hala oksuruyor ot yememesi gerektiğini anlatamiyorum..) vitamin konusuna gelince 'vitabiol' u kesinlikle birakmayin bagisiklik sistemini gercekten guclendiriyor genelde iyilesiyorlar bu takviye ile. ayrica tavuk suyu ya da kemik suyuda iyi geliyor ben bazen kasaptan gidip kullanmadiklari kemikleri aliyorum kaynatip suyunu veriyorum.

goz akması korktugum bir durum umarim griptir sadece. lutfen takip edin ilerleyen sureclerde kusma ya da ishal baslarsa fip oluyor genelde erken teshis cok önemli
canım kızım 3 gündür bir şey yemiyor evet başta bana da yok ya annemler kesin gizli gizli bol bol yaş mama veriyorlardır diye üstelemedim ama sordum vermediklerini söylediler. mama değişikliği olmadı enerjisi çok yerinde ama her gün mama kabını kontrol ediyorum belki 5 6 ‘tane’ azalmış oluyor niye böyle. proplan junior kullanıyorum 7 aylık
havaların ısınmasıyla beraber kızgınlık dönemine giriyor olabilir. 7 aylıkken girmeye başlıyorlar. yakın zamanda aşı ya da iç dış parazit yapıldı mı? kusma vb bir durum var mı? su içmeye devam ediyor mu? en az günde 1 kez çiş ve 2 günde bir kaka yapıyor mu? kontrol edin. severken poposunu yukarı kaldırıyor mu? poposunu sık sık yalama girişimi var mı? kendini sevdirme isteği arttı mı? bu belirtiler size yol gösterebilir.
salgın ve buna bağlı olumsuz enerji arttıgından beri kedilerin hepsinde farkettiğim şey: birşey yemiyorlar.
kedim bir anne 3 tane yavrusu var. fakat disleri çürümüş iltihap akıyor. veterinere götüreceğim ama emziriyor antibiyotik veremem dedi sutten kesilsinler oyle gel dedi. e ne olacak simdi bu iltihap yavrulari etkilemiyor mu? ya emzirmesinin bitmesine daha cok varsa kedim zehirlenirse ne yapmam gerek benim?


bu, bu sene kaybettiğim 3. cocugum zaten ne sözlük ne baska hicbir yerden destek alamadim halbuki ben soru gördükçe yardimci olmaya calisiyorum. ıyi ki @calymath var sagolsun. hemen dönüş yaptı. veterinerler desen anca getir bakalim.. hayir sokak kedisi diyorum nasil getireyim yakalayabilsem zaten kedi ile gelirim. bir fikir verde uygulayalim degil mi? neyse.. baska soruda sormam zaten ne buraya ne veterinerlere.
  • /
  • 2