ikinci kedinin cinsiyeti

fikir ve görüşlerinize hazırım kediciler. 2. kediyi almaya karar verdim.
ama cinsiyetine karar veremedim. hangisi daha iyi olur. kızımızın yanına bir kız daha mı ? kısır bir erkek mi ? tecrübelerinize muhtacım
bizde dişi daha cok kizlar birbiriyle daha iyi anlaşıyor bizim evde ama bende benim oglanla cok daha iyi anlaşıyorum.. kedi icinse dişi anne evlat ilişkisi icinse erkek diyorum
daha iyi anlaşması açısından evdeki kedinin karşı cinsidir.

söylediğimin bilimsel bir dayanağı yoktur. sadece gözlemlerime dayalıdır.

ilk kedim erkekti. erkek hiçbir kediyle anlaşamadı. bunu onun yabaniliğine vermiştik. fakat arkadaşımın dişi kedisiyle inanılmaz iyi anlaşmışlığı vardır.

bana düşe düşe 2. kedi de erkek düştü. evde kedi mi besliyorum, ejderha mı belli değil şu an.
bence ilk kedinin huyunda suyuna göre karar verilmesi gereken bir durum bu. benim kızım sevgilimle olan toplam 5 kedimizin içinde en ama en çok baskın olan karakter mesela. kendi cinsiyetinde kedilerle anlaşması erkeklere nazaran daha zor doğal olarak. kendi alanında bir rakip istemiyor. ona uygun olan erkek bir kediydi. bunu düşünerek erkek kedim olmadı ama şuan düşününce iyi ki böyle olmuş diyebiliyorum. tabi bir dişi bir erkek kedi bakacak olunca bir gün kızgınlığa girdiklerinde ne yapacağım sorusunun cevabını da iyi düşünmek gerek. ben çiftleşmelerini kesinlikle istemediğimden kızım kızgınlığa girince birkac gün hop ayırıyorum hemen. bu da ekstra efor gerektiren bir durum. ama yine de ilk kedi anlaşacak potansiyeli barındırıyorsa bence cinsiyete bakmıyor bu konu pek. bende 1 dişi 1 erkek, sevgilimde 3 tane erkek kedi var. ikimizin de kedilerinde anlaşma ile ilgili bir sıkıntı yok. hepsi kendi içlerinde birbiriyle can bağı kurmuş durumda. önemli olan ilk kedinin huyunda suyuna gerçekten hakim olabilmek.
dün itibari ile eve gelen minnoş bir dişi kedimiz var. evde bir tane de erkek var 3 yaşında. jimmy ile birbirimize bakıp bu yaramaz dişi ile nasıl başedeceğimizi düşünmüyoruz. kendisi şimdilik yeni bireye mesafeli :)