erkek kedilerde idrar sorunu ve kristalleşme

oğlum oscar, 14 aylik ve kısırlaştırılmadı...bir haftadır, evin bilumum yerlerine çişini yapması dikkatimi çekti...hemen vet.aradim , acil idrar tahlili yapalım dedi.açıkçası oğluma, aletle ve canı yanarak, idrar vermesine gönlüm razı olmadı...bende evde yedek olan, ikinci tuvaleti kumsuz koydum....gitti geldi, icinde yattı; tuvaleti olmasına rağmen inatla tuvaletini yapmadı...böyle dört saat geçti, bende vet.te idrar vermemek için inat ettim, ve aklıma baska bir yol geldi...hemen diğer, tuveltindeki kirli kumundan biraz alıp, bir posete koyup ağzını bagladim ve bos tuvalet kabının içine koydum....2 dk.ka icinde kokuyu aldi ve idrarını yaptı...tabi sevinç çığlıkları, oglumu bir eziyetten kurtardım...hemen temiz bir kavanoza idarî koyup, vete gittim...onlar bile şaşırdı, genelde bu idrar olayını evde almak zor olduğu için; iyi bir yöntem dediler....tabiii, sonuc kristal çıktı ve bugün hemen tedaviye başlandı...sizinde aklinizda olsun, bu yöntemle evde idrar alabilirsiniz...yalnız, kavanozun temiz ve islak olmamasi gerekiyor...alir almaz, yarım saat icinde vete goturmeniz gerekiyor...bu da, bir bilgi olsun herkese...hiç bir evlat, hasta olmasin......sevgiler.....
eğer idrar kanalı tıkalı değilse yani kristalleşme çok ileri düzeyde değilse klinikte idrar alımını basit bir bası uygulama hareketiyle alıyor vet. hekimler. idrarı sonda takarak almak zorunda kalacak kadar ilerlemişse hastalık, zaten evde idrarını yaptırabilmek pek mümkün değildir.
tekrarlamasının önüne geçmek için en önemli etken, urinary veya s/o diye tabir edilen mamayı tüketmek ve benim danamın mamaya alerjisi çıktı! dünyaları yiyip bana mısın demeyen hayvanın, tek yemesi gereken mamaya alerjisi çıktı! şimdilerde, idrar yolu sorunları için ev yapımı mama tarifleri arayışındayım, bilgisi olan iletebilirse nasıl mutlu olurum anlatamam.
mama kullanımı haricinde urinary paste ve urinary destek ürünleri mevcut onlara da bakabilirsiniz.
kısaca "fus" da deniyormuş