amerika'da sokaklar çok temiz çünkü hiç hayvan yok diyen insan türü

sokakların temiz olmasını hayvanların olmamasına bağlayıp bir de çok iyi birşeymiş gibi anlatan insanlar var bu hayatta.bu dünyayı en çok kirletenin insan olduğunu anlayamaz anlatmak istersin anlayamaz.ilginç bir türdür
çünkü, sahiplenilmeyen hayvanların belirli bir süre barınaklarda misafir edildikten sonra halen daha sahiplenilmedilerse uyutulduklarını duyan yahut deneyimleyen insan türüdür.
ayda iki kere amerikaya gidip geldiği için her sokağını karış karış gezme fırsatı bulmuş, bir ülkeyle ilgili bu kadar kesin tespitler yapabilecek kadar o ülkeye hakim ve ayrıca bu da yetmezmiş gibi sokakta sigara izmaritlerinin, ambalaj kağıtlarının, çöplerin, pisliklerin insanlar değil hayvanlar tarafından atıldığını düşünen insan türü. böyle salak gibi böyle cahil gibi bir şey! ya allah aşkına kedilerin temizliği, tuvaletini gömmesi zaten malum. ben bugüne kadar gelip de asfaltın, kaldırımın ortasına yapan köpek de görmedim. ağaç, tabela gibi şeylerin kenarına çiş yapıp, çim yerlere de kaka yapıyorlar genelde. ne kaldı? kuşlar. onları da alıp kafese tıkacak halimiz olmadığını ve zaten bunu düşünmenin bile ne kadar manyakça olduğu gayet açık. eee ne oldu sonuç olarak? senin yere attığın sigarayı, çöpü, ambalajı kedi köpek atmadı. sen attın. çöp poşetlerini konteynerlerin kapağına değince elim pislenmesin diye düşünüp kedi köpek kuş kenara bırakmadı. sen bıraktın. dünyayı sen kirletiyorsun, doğaya çok fazla şey yaparak sen zarar veriyorsun, bir de yetmezmiş gibi senden kim bilir kaç yüzyıl önceden beri orda yaşayan ve dünyanın bence asıl sahibi olan hayvanlara pis muamelesi yapıp ''amariga daha temiz orda hayvan yok'' diye cahil cahil konuşabiliyorsun. hay sizin amariganıza valla. yıldırdı bu insanlar beni yıldırdı.
boş insan türüdür. amerika'da işerin nasıl yürüdüğünü de bilmez.
en basit anlatımla, şöyle izah edelim. amerikada hiyerarşi şöyledir.
çocuklar>kadınlar>hayvanlar>erkekler.
yani erkekler, (zarar verme potansiyeli en fazla görülen canlı) yargı karşısında besin zincirinin son halkasıdır.
bizde ise durum, şöyle;
dayısı olanlar>zenginler>erkekler>erkekler>erkekler>kadınlar>çocuklar>hayvanlar.