yazarların tercih ettiği kedi tuvaleti boyu

şuan 3 aylık 2 kedim var. şimdiye kadar geçici çözümler üretmiştim kum kabı ile ilgili, fakat yeni bir tuvalet almam lazım onlara. kapalı almayı tercih etmeyeceğim, muhtemelen açık veya yarı açık alabilirim. fakat sizce boyutları nasıl olmalı, sizin kullandığınız/aldığınız kedi tuvaleti boyutu nedir acaba? benim baktığım ve almayı düşündüğüm modellerin boyutları ya 50*35*16 ya da 50*36*30 . siz ne dersiniz/düşünürsünüz?
ben 37 x 50 x 40 cm ve 40 x 54 x 40 cm boyutlarında kapalı tuvalet tercih ettim.
bizimki tekir calico ama ufak boyu cins miş gibi o yüzden şu standart boy kapalı olanlar büyük bile geliyo 5 kg kum alıyo
ilk kullandığım kapalıydı. baktım kedim büyüdü, artık sığamıyor. kafayı dışarı çıkartıp tuvaletini yapıyor. en kocamanından açık aldım. rahat etti hayvancağız.
biri gezen kedi bahçedeki leğenine arada bahçeden toprak ekliyoruz. evdeki de standart yavru kedi kapalı karbon filtre tavanlı kedi kapılı wc kullanıyo ama eczcbşı pisi pisi yüzünden bütün parkelerin arası kum viledayla ıslanan kumlar da yere yapışıyo kullanamadan attım.
kapalı tuvaletlerden almıştım. ilk gün pofuduk'un girmeye korkup tüm gün çişini tuttuğunu, miyavlayıp halının üstüne yapmasından anladım. kapağını çıkarttım. kullanabildi. ancak bir süre sonra baktım ki burun kenarlarında kum tozları var hep. çok endişe ettim ve şu an üst kısmını çıkarılmış şekilde kullanıyoruz. ever clean kum almaya yettiğim zamanlar üst kısımlarını yine takacağım. en az toz yapan kum o tecrübelerime göre.
65*48*46 bu boy xl olarak geçiyor. kedim 1 yaşına henüz girecek fakat tombik. ilk sahiplendiğimde eski ailesinin verdiği çok küçük geldiği için bunu aldım. bir de kapalı tercih ediyorum. çünkü eşerken her yer kum oluyordu.
ben tam olarak bunu aldım:
https://www.trendyol.com/relax/mamazade-...
yarı kapalı olduğu için açık tuvaletlere kıyasla daha az toprak sıçrıyor dışarı. kapalılar hem bütçeme pahalı geldi hem de her kedi kapalı kullanmayı sevmiyormuş diye okudum. riske atmak istemedim.