parasız kedici

erciyes ünibersitesi veterinerlik acil polikliniğinde sezeryan olması gereken kedisinin ameliyat masrafını karşılayamadığı için veterinerleri 'ya parasını ödeyeceksin, ya barınağa bırakacaksın. sana ayın 1'ine kadar mûhlet veremeyiz' dedikleri kedicidir.

peki siz veterinere ücret ödeyemediğinizde ne oluyor?

paylaşır mısınız?
benim veterinerim neyseki hayvanlari sevdigi icin bu meslegi yapan bir insan. ona hayranim diyebilirim. tedavi surecini yapip hayvanlari iyilestirdikten sonra genelde ucret konuşuyoruz. zaten benim kedim hasta bir kedi oldugu icin masraflarini da o üstlendi benden hic ucret almiyor. ama sokak hayvanlari icin oldukca yuklu bir meblag borcum var kendisine indirimli hali tabi bu.. ama yavas yavas ödüyorum zaten arada bir ilan açtigimda oluyor cok sıkışırsam yardimci olan insanlarda var iyi ki ara ara müsait günlerimde gidip yaninda calistigimda oluyor bazen o şekil kapatiyoruz
kedilerimle ilgili en büyük destekçim sevgilim. zamanında kızım ağır bir hastalık geçirdiğinde maddi manevi hakikaten düşünmeden yanımda olmuştu. o olmasa da annem babam ve ablam hep var. ege hastayken annem günde belki bin kere arıyordu kızım ege nasil oldu diye. gece oturup ağlaya ağlaya dua etmişti kadıncağız. canım benim. benim parasız olduğum dönemde yanımda olacak birileri hep var yani. kedilerim deyince benim dışımda da birileri için akan sular duruluyor. aksi olsa cok zor olurdu. zaten öğrenciyim, ekonomi belli, geçinmek zor. kafam bu kadar rahat olmazdı sanırım.