kedilerde göz iltihabı

bugün erkek olan kedim bıdık çok hareketsizdi ve çok uyudu.erken uyandı ondan diye düşündüm.devamlı kontrol ettim.saat 19 gibi uyandı fakat bir gözü kapalı ve sulu idi.akıntı vardı.hemen veti aradım.gittik.dört adet iğne yaptılar.antibiotik ,ağrı kesici.birde göz damlası ve merhem verdiler .yarın sabah tekrar gideceğiz.oğlum canım inşallah çabuk atlatır.şimdi yanımda uyuyor.gece damlası var.saati kurdum.
bir kere kızımın bebeğinde yaşamıştım bu sorunu, terramycin pomad sayesinde 3 günde tamamen iyileşmişti. daha önce de veteriner önerisiyle almıştım bu kremi zaten ki nerdeyse tüm kediciler bilir kediler için kullanmanın bir problem teşkil etmediğini. sadece doğru kullanım şekliyle uygulamak lazım. göz kapağını kaldırıp biraz içeri doğru sıkmak ve sonra gözünü kapatıp hafifçe yayar gibi yaparak ovalamak. tabi ben bir veteriner değilim, sadece kendi deneyimimi paylaşıyorum, ölçü almamak lazım.
su zamanda surekli yavru kedi buluyoruz ve gozleri hepsinin iltihaplı ya da disariya çıkmış bunun sebebi nedir?
maalesef kedimde şu sıra yaşadığımız problem. tek gözünü açmakta zorlanma, vücutta seğirme, uyku hali, hapşırma ve göz sulanması gibi şikayetlerimiz vardı. bağışıklık sistemi düşmüş ve solunum yollarında sıkıntı varmış. günde 4-5 kez göz damlası, yarım yarım günde 2 kez antibiyotik hap ve bağışıklık sistemi güçlendirici şurup kullanıyoruz. 1 günde gözü düzeldi ama damlayı bırakmayacağım birkaç gün. bağışıklığı düştüğü için de daha iyi bir mamaya geçtim ve hiç takviyesiz bırakmayacağım çocuğumu.
eczaneden tedarik edebileceğiniz gentagut damla ve gözlerde yapışma varsa teramicin ile üstesinden gelebileceğiniz rahatsızlık.

eğer maddi durum elvermiyorsa ılık çay veya sirkeli su pansumanıyla çapaklı bölge temizlenebilir. geçmiş olsun.

edit: imla