anne kedi yavru kedi ilişkisi

simdi mart ayida geldigine gore takip eden aylarda ortalikta yavru kediler bulmaya baslariz. ama asil sorun su ki hasta olan bir yavrunun gercekten anne kedi tarafindan terk edilip edilmediği?
kendi başının çaresine bakana kadar, bu da mama yemeği öğrenme, kum kullanımını öğrenme sürecini öğrenmiş olması demek, kabaca 2 aylık olana kadar yavrularıyla ilgileniyor. 2 ay annesi sütü yeterli, 3 ay alırsa yavru için tabiki daha iyi. bu süreç sonrasında kendi hallerine bırakıyor ve sadece uzaktan takip edip nadiren onlarla boğuşma oyunları yapıyor. devamında da benim görevim bitti, artık gidin başımdan der gibi davranıyor. gözlemlerime göre yavruların annenin yanında çok uzun süre kalması hem yavrunun gelişimi için iyi değil hem de annenin stresini artırıyorlar.
kızımız şuan 58. günde eli kulağında doğum için 2 yavrumuz olacak ben pek verme taraftarı değilim ama yakın bir kedi sever arkadaşım sahiplenmek istiyor ne zamandan sonra ayırabiliriz yavruyu hem anne psikolojisi hem yavru psikolojisi için 3 ay idealmidir acaba?
bir süre sonra ayrılması gerekir yavrularından. eğer ayırmazsanız süt gelmese de emme davranışı devam eder dişler çürür vs. en az iki ay süt emip yavaş yavaş bağımsız davranmaya teşvik edilmeliler. ninni kızım ve kurtarabildiğim iki bızdık kucağımda beslenirlerdi ninni için en güvenli yer kucağımdı ve ben onlar süt içerken çok kez duygulanıp ağlardım.