yazarların kullandığı mamalar

  • /
  • 7
nasıl büyük bir sorunsal bizim için çünkü kızım yediği her şeyi istisnasız kusuyor. tam 7 sene sonra kusmamızı bir nebze azaltıp haftada bire indiren bir mama bulduk genesis pure kanada my green field rahat nefes aldırdı. neyse ki oğlum bezelye bile yer onda bir sıkıntımız yok.
kuru mama dışında hiçbir şey tüketmiyor malesef bitek kavun yiyor. bebekliğinden beri advance mama tüketiyor. 3 yıldır sadece birkez market maması aldık.(bitmişti ve saat geç olmuştu. açık olan markete daldık) sonuç; kustu. kendimi suçlu hissettim. unutmamalıydım.
not: aldığım mama wiskas’dı.
tekir ogluma pro choice kitten ile basladik ve kisirlastirilmis tavuklu ile devam ediyoruz.yas mama tomi somonlu,ciğerli chef choice zeytin ezmeli ve bildircinli yiyoruz.gimcat vitamin bephair malti severek kullanıyoruz.
şuan brekkies kullanıyoruz yeniden. kızım 2 aylıkken veteriner hekim tavsiyesi üzerine almaya başlamıştık. protein oranı yüzde 34 idi galiba. oldukça memnunuz, tüyleri de kendisi de çok sağlıklı. arada sıkıntı oluyor ama corona virüsü yüzünden. bugüne kadar mamadan kaynaklanan hiçbir problem yaşamadık.
ne yerse yesin kusar düzenli olarak ama böcek yerse yandık.
proplan veterinary diets/urinary yemesi gerek ama inat etti yemiyor. günlerdir aç.. beni protesto ediyor.
aradım taradım tüm sözlükleri cümle blogerları. mama nedir nasıl olmalıdır anladım,karşılaştırdım. sonuç nd, orijen,acana bir kaç adını yazamayacağım mama markası daha var. nd 'den numune istedik bu hafta geldi denedik beğendik. tabi ben bu aramaları yaparken kızım 4 aylık oldu. biz rc baby mamayla başladık bu ay küçük paket kitten aldım nd yi daha sipatiş vermedim. şikayetim var mı yok. ama vicdanım rahat değil. protein kaynağı vitamin miktarı taurin değerleri falan derken nd nin en iyisi olduğuna karar verdim. 10 kiloluk alınca kilosu 30 liraya falan denk geliyor daha ne olsun
çocuklar küçükken royal canin kitten mama yediler.büyük çocuk royal canin fit 32 ve royal canin kısırlaştırılmış erkek kedi maması ile büyüdü 8,5 yaşında oldu. küçük çocuk ise fit 32 sonrası hills ld mamasına geçti . abimiz kronik idrar yolu problemleri olduğu için hills cd ,küçükte karaciğer enzimlerinde problem olduğu için hills ld yiyor . kullandığım her mamadan memnun kaldım. fakat hills mamaların besleyici ve tedavi edici özelliğinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum
n&d, royal canin kuru mama
yaş mama gimcat, schesir
felicia kısırlaştırılmış kapalı paket alıyorum. sanırım çok kaliteli değil
şuanda piyasadaki en uygun premium mama olmasının yanı sıra çoğu hayvanda olumsuz etki yarattığını öğrendiğim tahıl diğer mamalara göre daha az oranda bulunan ve de bu sayede haliyle et oranı yüksek olan mama olduğu için profine kitten kullanıyorum. yaş mama olarak çoğunlukla temizmama.com'un üç çeşit olan mamasını sırayla kullanıyorum. ayrıca chefs choice ve grain free de oldukça iyidir. hepsi de hapır hupur gidiyor vallahi.
reflex
effeffe
veterinerim önermişti. bu markalarda sabit kaldım.
ben direk içerik olarak güzel olan kaliteli mamaları önereyim;
kuru mama: naturea, brit care, n&d, sanabelle, petcurean, applaws, ınstinct, wildfield, mera.
yaş mama: naturea, n&d, matisse, mırmır (içine taurin ekleyerek kullanabilirsiniz), nutri feline (içine taurin eklenmeli), schesir.
bunları gözünüz kapalı alıp kullanabilirsiniz. acana, orijen eklemedim çünkü bir kediye ağır gelen mamalar bunlar. royal canin, hills, bozita, pro plan gibi (örnekler çoğaltılabilir) kötü içerikli mamaları kullanıp hayvanınıza yazık etmeyin.
benim çocuklardan tuxedo olan kilo almaya eğilimli. eğer eğilimli olmasa alacağım tek mama nd nin tahılsız serisinden olurdu. gözle görülür bir etkisi var mamanın ve büyük iştahla yiyorlar. ben kedinin mamaya ilgisine çok takılmam, benim için önemli olan o mamayla aldığı gıdanın etkileri nedir çocukta. benim çocuklardan birisi "lord" olduğu için çok hareket etmez, kolu kanepenin köşeye atıp herkesi yukarıdan izlemeye bayılıyor, uyumayıda çok seviyor, sırf bu yüzden nd tahılsızıla sterilised mamayı karıştırıp veriyorum. şimdilik en uygun çözüm bunu buldum. sterilised mamalarda tek bir markadan gitme taraftarı değilim. premium ve üstü markaların mamalarını dönem dönem deneyip değiştirmek kedinizin farklı lezzetlerden faydalanmasını sağlamak ve ömrü boyunca aynı oranda aynı içeriğe maruz kalmasına engel olmak bence daha mantıklı. en son sanabelle sterilised aldım, çocuklar iştahsız yese de dediğim gibi takılmıyorum ama tüyleri aşırı dökülüyor. mevsimsel desem hiç bu kadar dökülmemişti, gelecek sezon farklı bir mama deneyeceğim.
n&d narlı tavuklu, ama paket bitsin balıklısına geçeceğim .
n&d narli tavuklu ve royal canin kitten.
acana wild prairie kullanıyorum şu an ama sürekli evde olan kısır kedime ağır gelmiş olma ihtimali yüzünden(kurt dökmeye başladı,bir yerde okumuştum onunda kedisinde aynı sorun olmuş protein fazla oldugu için sanırım) bir daha kullanmayı düşünmüyorum,geçen ay kullandığım n&d balkabaklı bıldırcınlıya geçicem tekrar.
  • /
  • 7