yazarların kullandığı mamalar

  • /
  • 6
bir kaç değişimden sonra ilk mamasına yani royal canin a döndük. kısırlaştırılmış formunu yiyor. azcık obur bizim ki
proplan kısırlaştırılmış kedi maması. içeriğinin kaliteli olduğunu düşünüyorum. kedilerim tadını seviyor ve evde koku yapmaması iyi
çocuklarımın hepsi, hayatımıza ciddi sağlık problemleriyle girdikleri için bu konuyu elimden geldiğince araştırdım ve kuru mama olarak ilk bebeklik dönemlerinde (bkz:royal canin baby cat) ile besledim, ergenlik dönemine geçişte (bkz:acana) ile devam ettim ve kısırlaştırma operasyonları gerçekleştikten sonra (bkz:royal canin fit32) kullanmaya başladık.
tabi bu arada haftada bir haşlanmış yumurta, haşlanmış ciğer, kemiksiz tavuk, yoğurt ve kefir, ton balığı ve yaş mama olarak da yine royal canin ve gourmet çeşitlerini tercih ediyorum ve yine yaş mamalarının içine haftada bir bıldırcın yumurtası ekliyorum bayılıyor, minik seri katillerim.
yani kısaca özetleyecek olursak, ana yüreği işte, yemedim yedirdim, giymedim giydirdim.
farmina vetlife. neatured male... kisir erkek kedi maması.. iki dişi bir.erkek ked8m var hepsi de kısır. mamalarını ayrı ayrı verme şansım yok. çünkü birbirlerinin mamalarını yiyorlar. veteriner her iki cinsiyet içinde kısır erkek seçeneğinin daha tercih edilebilir olduğunu söyledi.. biraz pahalı ama uzun dayanıyor. tüylerini dökmedi,dışkıları normal..
yaş mama olarak gourmet gold... feci alıştılar.. başka hiç bir mamanın,etin,tavuğun vs.. yüzüne bile bakmıyor keratalar... masraf çok.. ama beni parmaklarında oynattıkları doğrudur...
biri chinchilla diğerleri saf kan sokak olmak üzere 5 kedim var. sokak kedilerime bonacibo kısırlaştırılmış yetişkin maması veriyorum. sokaktakileri ise yıllardır miço ile besliyorum. hiç sorun yaşamadım. mama konusunda benim kriterim chinchilla kedim. 12 yaşında ve dişi. son derece seçici. asla ev yemeği, yaş mama yemiyor. kuru mama önceleri hills +7 maması kullanıyordum. çok sevmesede yiyordu. sonra royal canin persian denemeye karar verdim. bayıldı ancak hills yerken dökülen tüyleri royal canın de % 100 artış gösterdi. sonra araştırmaya başladım. n&d mamanın en iyilerinden biri olduğunu öğrendim. denemeye karar verdim. hemde ekonomik olsun diye 10 kg lık aldım.acaba sevecek mi endişesiyle açtım. hepsi çıldırdı. yemeye başlamasının üzerinden henüz bir hafta geçmesine rağmen tüy dökülmesi bıçak gibi kesildi,bağırsakları müthiş rahat çalışıyor.eğer mamanın ve dışkısının korkunç kokusuna dayanırım diyorsanız şiddetle tavsiye ediyorum.ya koku ya tüy seçim sizin.
yaş ve kuru mamada royal canin. hills denedik ama kızımız sevmedi. zor durumda kaldığımızda maması bittiğinde whiskas almak zorunda kalıyoruz fakat hemen ishal oluyor.
natures prodiction white cat beyaz renk kedilerim için,(göz akıntısı kaynaklı leke oluşumunu önleyen bir formül içeriyor faydasını gördüm tavsiye ederim)
natures prodiction natured kısır kedilerim için
proplan junıor yavrularım için
proplan delicate diğer çocuklarım için
prochce kitten+reflex plus somonlu karışımını da mahalledeki ve yol üzerinde gördüğüm diğer çocuklar için kullanıyorum
nd narlı tavuklu ve hills tavuklu. arada degıstırın.
nd kitten ile başladık. yaralı ve bir bacağı kırık evlat edindik kendisini sokaktan. çabuk toparlanması için aldığımız tavsiye bu yöndeydi. henüz 6 haftalık ve hızlıca iyileşiyor. mamasını da reddetmedi, güzelce yiyor. fakat bundan sonra aynı mamayla mı devam etmeliyiz yoksa değişiklik gerekir mi, gerekirse böbrekleri yormayan temiz içerikli başka hangi mamalar kullanmalıyız diye araştırırken sözlüğe geldik. en sık takip ettiğim başlık burası olacak sanırım.
kedi anne ve babaları bir sorum olacak :) daha önce orijen ve acana mama kullandım, buraya da yazmışımdır. kedim 1,5 ay kızan döneminde kaldı ve çok kilo verdi overlerde kist dendi ve opere ettirdik. kısırlaştırılmış kedi mamalarından en çok memnun kalınan ve önerilenler nedir acaba? bi not düşerseniz seviniriz :)
mamalar son zamlardan sonra çok pahalı artık. proplan, royal canin, n&d kullanıyorduk biz dönüşümlü olarak. şimdi zamlardan sonra purina friskies aldım, biraz idare etsinler artık.
sabit bir mamamız yok. royal canin, hills, n&d arasında gidip geliyoruz. acana ve orijen ise bunlarla karıştırarak veriyorum.
pro plan kısır, pro plan normal tavuklu ve balıklı. kısır sabit balık ve tavuk her alım da değişir.
proplan kullanıyoruz. belli bir yaştan sonra yeniden hassas mamalara geçiş oluyor..
brit care crazy yavru ile başladım, ardından orijen cat&kitten aldım. karıştırarak veriyorum. ıslak mamadan daha çok seviyor. zaten benim yavru bi değişik :)
kuru mama olarak bir çok mama markasını denedim en son advance sensetive kullanıyorum , uygun fiyata bulabilmiştim . düzenli olarak da kullanmayı düşünüyor ve şiddetle tavsiye ediyorum kızımın tüyleri parlak ve dökülme nerdeyse 0’a indi . çok da severek yiyor n&d mamayı bu kadar sevmemişti ve tüy dökme sorunu ortaya çıkmıştı . yaş mama olarak her ne kadar felix versem de mümkün oldukça sheba kuzu etli öneriyorum aşırı severek yiyor her ne kadar acaba katkı maddesi yüksek mi desem de araştırma sonucunda diğer market mamalarına oranla çok daha düşük kokusu da muazzam yerken izlemenin zevki de
proplan kullandım uzun süre, bir ara nd aldım, royal canin aldım. kısırlaştırmadan önce yavrularken orijen kullanıyordum tahılsız. kısır kediler için tahılsız sterilised mama bulamıyordum piyasada. bir tane nd nin ürününü buldum o da tavukluydu ama tahılsız diye aldım şimdi onu kullanıyoruz. mama markaları kısır kediler için kırmızı etli sterilised mama üretmeli, kanatlı eti yiye yiye kanatları çıkacak çocukların
kitten milk evresini atlattıktan sonra vet tavsiyesiyle aldığım n&d tavuk narı tüketiyor. çok severek yiyor. hiçbir yan etkisi de olmadı. sadece çoğu mamaya göre bi tık daha pahalı o kadar.
4 tekir kedim var, bir tanesinin bağışıklığı biraz düşük. eskiden prochoice kitten kullanıyordum kısırlaştıktan sonra prochoice kısırlaştırılmış kedi mamasına geçtik, kedim hastalanınca mama değiştirdim artık n&d narlı tavuklu kısırlaştırılmış kedi maması kullanıyorum. seviyorlar.
mama seçiminde rehber olabilecek şahane bir yazı:
http://www.suzionline.com/kedi-mamasi/bi...
  • /
  • 6