yaş mama isteyen kedi arsızlığı

hepsi öyle mi? hayır ama evde biri var ki inanılmaz. konservenin sesini duyar duymaz deliriyor. acayip sesler, haraketler, ordan oraya koşmalar, kendinden geçiyor kerata...
istiyorlar iyi güzel, peşimde dolanıyorlar gün boyunca. ee verince de suyunu yalayıp tanesinden de bir miktar yeyip bırakıyorlar. 5 kediye 100 gr poşet açıp veriyorum. 5 kedi bir poşet mamayı bitiremiyor, o derece. hem isteyip hem de illa tabakta bırakmak da neyin nesi ola ki.
bizde de jelatinli kısım hüpletilip kalanının yüzüne bakılmıyor. iki kere denedik, vazgeçtik şimdilik yaş mamadan.
benim küçük tam böyle, yaş mama arsızı. mutfağa gittiğimizde bir köşede oturup bize bakıyor, güya duygu sömürüsü yapıp kapacak mamayı. nereye sakladığımızı da biliyor, oraya uzanmaya çalışıyor kendince. kucağıma alıp gösteriyorum orda mama olmadığını, indirince tekrar oraya doğru bakmaya devam ediyor. bu çocuğun yaş mama beklentisi kadar bir beklentim yok koca hayattan.
bizde uğur cuğum böyledir. mama üç eşit porsiyonda verilir; uğur haşmet le dudu dan önce bitirir tabii ki. hangisi mama kabının başından ilk çekilirse o tabağı yalamaya başlar, sonra diğer tabağı. yaş mama rutinimiz budur.
ben kedime yaş mamayı ödül olarak veriyorum.
haftada 1 konserve hakkı var.
sokaktaki kedilere de, haftada 1 kuru mama ile karıştırarak veriyorum.
hele aldığınız mamayı beğenmedilerse; bu şekilde karıştırıp verince, o burun kıvırdıkları mamayı da götürüyorlar yaş mamanın sosuyla.
konserveyi elime almamla, orkestra kıvamında miyavlamalar başlıyor.
yavrum annen öğrenci mamalar pahali diyorum yok anlamiyor ve alana kadar grev yapıyor evde ya baskada birsey yemez
bu cocuk beni hasta edecek ya yaş mama disinda hic bir sey yemiyor illa somonlu yaş mama, bir de somonlu olacak baskasinida yemiyor konserve de olmayacak onuda yemiyor, paket olacak. ıstedigini almadığım zaman dolabin kapısından ayrilmiyor tum gun neler neler veriyorum ağzına almiyor. biraktirmak istiyorum su sıralar inatlasiyoruz ama bakalim önce kim pes edecek.
yaş mama için annemi ve beni ayrı ayrı keklemiş açım diye. resmen kedi tarafından kandırıldık
ilk yazdığım zamandan bu zamana çok şey değişmiş. yaş mama her gün yarımşar paket iki öğün yiyor şimdi. fakat yaş mama istediği zaman (genellikle öğle ve akşam vakti) gelip bacaklarımıza sürtünüp kendini hop yana deviriyor. maav meev dedikten sonra “tamam kızım hazırlıyorum” desem de yatarak ve arada seslenerek bekliyor. hazır olunca da yanımda pıtı pıtı yürüyerek geliyor, mamayı yere bıraktığımda kafasını bacağıma sürterek teşekkürünü edip yemeye başlıyor kibar eşek. arsızlık değilse de kibarlıkla harmanlanmış duygu sömürüsü diyebilirim bizimkinin davranışına.
yaş mama yerine ödül maması vererek biraz da olsa isteğini azaltmıştım ama bu sefer de ödül mamasını yemeyi bıraktı
tanelerini bırakan yavriler için kendi yaptığım çakallıktan bahsedeyim; çatalla ezmek suretiyle püremsi hale getirilen yaş mamaya hayır diyen kedi henüz dünyada yoktur. arz ederim.