venüto

Durum: 5 - 0 - 0 - 0 - 26.01.2021 16:31

Puan: 60 - Çaylak Kedici

4 ay önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazarkedi.

0

yazarların kedisi çeşme suyu mu damacana suyu mu içiyor

damacana veriyoruz ancak bizim kedi suyu israf etmeyi sever. suyu içmeden önce temiz ve taze suyunu gıcırdata gıcırdata oyun oynayarak döker kabından dibinde azıcık kalan suyu içer.

kediyi öpmek

baya ciddi alerjim olmasına rağmen yapmaktan vazgeçemediğim eylem. göbüşünü hele... yastık gibi kendimi boğuyorum göbeğinde . tabi sonrası acı, hüsran... gözlerim biraz kendine gelsin diye duş almak zorunda kalıyorum ancak o bile fayda etmiyor bazen. ertesi güne kadar damağım gözlerim kaşınıyor. göz çevremde kabarıklıklar oluşuyor hatta gözümün beyaz kısmı bir keresinde o kadar şişti ki göz bebeklerim içine göçmüş gibi duruyordu. o olaydan sonra frenliyorum artık kendimi ama elimin ayarı yine de kaçıyor bazen.

yazarların kedi maması tercihleri

advance ve proplan somonlu kedi mamaları. bizimkinin mantarı çıktığı için tavuklu yemiyoruz. en uygun kaliteli olarak bunları dönüyorum. bir ara acana kullandım bir kaç ay . aşırı güzel bir üründü ancak zamlar engel oldu devam etmemize.

yazarların klinik önerileri

mecidiyeköy veteriner kliniği- lale hanım. kedimi 5 günlükken yolda bulup direk kendisine götürdüm ve 4 yıldır beraberiz. kedimi bulduğumda berbat haldeydi ilk ay hiç gelişim sağlayamadı. sayesinde yaşıyor diyebiliriz. kedim o kadar besili kocaman bişey oldu ki sanırsınız evde doğmuş anne sütüyle beslenmiş. verdiği her takviye her ilaç işe yaradı ve asla gereksiz bişey önermedi. çok çok memnunum.

kedilerde mantar

sokakta ayağı feci şekilde yaralanmış ve enfeksiyon kapmış bir kedi gördüm. zar zor iki günde yakaladım veterinere götürdüm tedavisine başladık. tam sona doğru yaklaşmıştık ki kedide uyuz + mantar çıktı. bir haftadır bununla uğraşıyoruz ancak henüz bir gelişme yok. merkezi olamayan bir yerdeyim şuan için ve büyük şehire gitme imkanım yok. veteriner ecosin verdi 80 tlye ve baticonla beraber kullan dedi. ancak şimdi araştırdım ecosin öyle uzun uzadıya kullanılacak bir ürün değilmiş 24 saat içinde bitirilmesi gerekiyormuş. kafalar karışık. kedi iyice mutsuz hissediyor kendisini , o mutsuzken bizim de canımız sıkkın. şimdi bir gün dinlendirip yarın tekrar ecosin alıp uygulayacağım çünkü muhtemelen ilk tableti yanlış yaptık ve tam oturtmadık. şimdi dereceyle ölçüp hazırlayacağım umarım bir an önce etkisini görürüm. bu arada sporisil diye bir krem almıştım veterinerden . o da etki etmedi ve kokusu çok keskindi. şimdi zd mama ile ecosin kullanmaya başlayacağım .
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 5

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.