turkish shorthair

kısa tüylü türk kedisinin havalı ismi.
scotish var british var turkish yok anatolian var. yemezler. kısa tüylü türk kedisinin gavurcası.
anatolian shorthair diye biliyor olduğum anadolukedisi.
az önce sahiplendirmek istediğim tekir bir kedi için 'e bu cins degil yaaa' tepkisini aldim. sakin kalmak artik cok zorlaşıyor
geçen hatunla baya bi tartıştım. arkadaşında british shorthair görmüş, bayıldım keşke böyle kedim olsa tadında bir şeyler söyledi. bende türe takılma böyle sevme falan filan ufak ufak işlemeye çalışıyorum, yok ben görüntüsüne bayıldım çok tatlı falan filandan olay ari tür kedi tekir kedi tartışmasına kadar geldi. ikna edemedim tabi. ama onu yargılamıyorum, çünkü hatun sonuçta o, aynı tartışmayı seninle yaşasam seni yargılardım. neyse sonuçta hayvanseverlik böyle bir şey değil noktasında şekilsel kaygılarla bir başka türü yanında yakınında tutma eğilimi olan bir kadına karşı çaresiz kalıyorsunuz. sanırım bu biraz küçüklükten itibaren içselleştirilmesi gereken bir görgü ve yaklaşım tarzı. yani sonradan kocaman olmuş bir insana evrensel sevgi türlere saygı falan dediğinizde olay "gözleri çok güzel benim kedim olursa öyle olmalı" cümlesiyle son buluyor. suçlamıyorum tabi, öyle büyütülmüyormu insan çocukları? okuduğu okuldan oturduğu muhite kadar kategorilendirmiyormu kendisini? mesleğinden tutun etiketine kadar farklı davranmıyormusunuz insanlara ? demek ki insanın doğası böyle. en azından çoğunun doğası böyle. ebeveynlik bu noktada çok önemli, çocuklarınıza bunu küçükten verebilmelisiniz, davranışlarınızla, yaşam tarzınızla bunu görmeli ve almalılar. 6 yaşına kadar aldı aldı. 6 dan sonra benden günah gitti. cins kedi ve tekir kediyi ayırma eğilimi aslen sürü psikolojisiyle ilgili toplumsal psikoloji ile ilgili araştırma konusudur.

freud kitleyi incelerken le bon un görüşlerine de yer verir. le bon; insanların kitle içine girmeden önceki halleri ile kitle içindeki halleri arasında büyük değişiklikler olduğunu dile getirir. birey kitle içerisinde ipnotize edilerek ya da telkin yoluyla kendi karakterine aykırı davranışlar kazanır. bireyin bazı davranışları ve özellikleri yok olup giderken bazıları ise alabildiğine gelişir, evrimleşir. kitle, bireyin bilinçli kişiliğini kaybettirerek bilinçsizliğe iter. birey böylece etkileşim, bulaşma, telkin yoluyla diğer bireylerle aynı hedefe yönelir, iradeden yoksun otomat duruma geçer. tüm bireylerin bilinçsiz altyapıları ortak bir paydada birleşerek dışa vurulur.