the equalizer 2

ortalama bir film. kötü diyemem çünkü 63 yaşındaki denzel washington çok iyi oynamış gerçekten. ama senaryo zorlama olmuş. ilk filmde gördüğümüz susan'ın bir otel odasında abuk subuk iki tip tarafından saldırıya uğraması falan. kadın yarım ada büyüklüğünde arazide yaşıyor, helikopterle alıyorlar evinden, amerikan başkanlarıyla fotoğrafları falan var. otel odasında gasp süsüyle öldürülsün. koskoca teşkilatın kadından kurtulmak için yazdığı senaryo bu muymuş. hadi onu geçiyorum profesyonel eğitim almış 4 ajanı denzel'in ipe dizer gibi tek tek avlamasına ne demeli. hepiniz aynı eğitimi aldınız zaten sen nasıl bu kadar dokunulmaz bir teknik geliştirdin be adam.

tamam bu kadar gömdüm ama yine olsa oturur izlerim çünkü kavga ve çatışma sahneleri çok hoşuma gitti. aksiyon filmi yokluğunda gider. yalnız ben denzel washington'dan filmde başta oynadığı rolden midir nedir acayip bir şekilde abd'de ki siyahi müslüman topluluklardan birisine üyeymiş hissi alıyorum, bilmiyorum neden.

değinmeden geçemeyeceğim, filmde sık gördüğümüz, denzel ile aynı apartmanda oturan siyahi bir öğrenci var. ashton sanders mış ismi. bence çocukta acayip potansiyel var, sesi olsun yüzü olsun oyunculuğu olsun, önü açık. şimdiden yazayım belki ilerde ışığı parlar.