tatildeyken kedim evde mi kalsın otelde mi

eskiden otelde kalan bir insandim ama suan gidip kendime ev kiraliyorum alabildigimi yanima aliyorum zaten yapacagim tatil 1 hafta. evde bekleyenlerde var cunku onlarada bir haftaligina bakabilecek birini ayarlıyorum
kedi kabul eden bir otele tatile gittim dün, ilk 4 saat alışma evresiydi, her yeri gezdi kokladı, kendine güvenli yerler belirledi, mama yemedi, su içmedi bu arada. 4 saat sonra odaya alışmıştı, hatta bahçeye bakan pencerenin önünde kendine yer bile belledi, keyfi yerindeydi, ben de çok rahatlamıştım o beğendi, benimsedi diye, mama yedi, suyunu da içti. sonra sabaha karşı yatağıma tırmanmış. tırmanmış diyorum çünkü kendisi 6,5 kilo ve ordan oraya zıplayan bir kedi değil. burnumun dibinde kedimi görünce çok şaşırdım, buraya kadar geldiyse herşey yolunda diye düşündüm ama nefes nefeseydi, gözleri kocaman açılmıştı ve aşırı gergindi, pikenin altına saklamaya çalışıyordu hep ama saklandığı yerde de hiç rahat değildi. galiba anksiyete krizi gibi birşey yaşıyordu. sabah 6 ya kadar 3saat boyunca yatıştırmaya çalıştım ama nafile... çok üzüldüm, kendimi suçluyorum şu an, 3 gece kalacaktık ama sabah 9 olur olmaz otelden çıkmak için hazırlık yaptım ve tam gaz eve döndük. kedimle tatil yapamadım, ona göre değilmiş, çok pişmanım. belki daha sosyal ve genç kediler uyum sağlayabilir, ben kedim yaşlı olduğu için onu evde yalnız bırakmamak iyi bir fikir olabilir diye düşünmüştüm. şimdi evde sakin bir köşeye çekildi. umarım keyfi yerine gelir, onu öyle görmek beni çok üzdü, vicdanım rahat değil. bunun dışında otele gitmeden önce düşünmediğim şeyler de varmış, mesela odaya su ve havlu bırakmak için kat görevlisi girerse ve kapıyı açık bırakarak çalışırsa..... kedim yatağa çıktığında yerdeki tozu ve kıllarını da yatağa bıraktı onları temizlemeye çalıştım çıkmadan... bunun gibi detayları da düşünerek karar verin bence.
evde kalsın, 3 günden fazla bir tatilse 2. kattaki kedici tanıdığa anahtarı verirsin o arada girip bakar mamalarını yeniler kumunu temizler. bunun için ona ödeme de yapabilirsin yani en azından teklif edersin bence otelden kat kat iyidir hayvanın kendi bildiği alıştığı evinde kalması. ben olsam böyle yapmayı denerdim.

böyle bir şansın yoksa evinde ücretli kedi bakanlar oluyor belirli sayıda çocuğu alıyorlar bunlar yani bir kısmı öyle yapıyor. öyle tanıdığın sağlam ücretli hayvan bakan hayvanseverler varsa onlarla bir görüşebilirsin, gidip bakarsın nerede nasıl kalıyor falan diye.
  • /
  • 3