tarkan özçetin

1968 samsun doğumlu, ankara'daki kedi hastanesi'nin kurucusu, baş hekimi ve kedici dergisi'nin imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeni. ankara üniversitesi veteriner fakültesi mezunudur. zootekni doktorası sonrası doktor ünvanını almıştır. ankara kedisi derneği ve gönüllü kediciler ve kedici veteriner hekimler derneği'nin kurucusudur. daha önce digitürk'te kedici ismiyle yayınlanan ve son dönemde ntv'de bi dünya sevgi isimli belgeselin ana oyuncusu, yapım ve yönetimi görevini üstlenmiştir. çok karizmatik bir kedicidir kendisi.
bizim gırgır'ımıza çok iyi baktıklarını düşündüğümüz,güvendiğimiz ve güzel haberler beklediğimiz vee mahalleye kadar hemşeri çıktığım veterinerdir kendisi.
tam tarihini unuttum ama 1997'lerden beri, ilk kedim prenses, şu anki kedim bücürük'ün yanısıra; abimin kedilerinin ve sokaktan bir dolu kedi hatta üzerinde göbek kordonlu yeni doğup terkedilmiş iki köpek yavrusunun üzerinde emeği vardır. tarkan bey ve ekibine çok teşekkürler.
kardeşimin, kaza sonucu hayatını kaybeden yavru kedisini kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapan, ayrıca 2014 yılında umut kedinin yaşama tutunmasını sağlayan, kedilerle ilgilendiği her anda, onlara nasıl sevgi ile yaklaştığını hissedebileceğiniz, güzel yürekli, vicdanlı insan diye tanımlarım kendilerini.
bugün buluşmada aramızda bulunarak bizleri oldukça mutlu etti. mesleki bilgisi ve emekleri zaten tartışmaya kapalı ve derya deniz ama ayrıca o kadar tatlı dilli, hoş sohbet ve nazik ki kendisiyle aynı masada oturmaktan büyük keyif aldım.
bizim kızımızı tek eliyle sakinleştirebilen muhteşem insandır, candır.
kendisini tv programlari, belgeselleriyle tanıdım.. hayran oldum kedi sevgisine, insanligina.. allah muhtac etmesin ama keske istanbul'da da klinigi olabilse.. cok merak ediyorum benim psikopat cakilimla da basa cikabilir mi..
gerçekten kendisini tanımadan çok seviyorum :) tarkan bey neden istanbul’a da gelmiyorsunuz? kedim coco’yu sadece size emanet edersem içim rahat olacak gibi geliyor.