sokak hayvanları için çalışan en faydalı dernek

ben hangi derneğe üye olmalıyım ki sokak hayvanlarına faydam olsun.bu zamana kadar hayvanların sağlık beslenme korunma gibi ihtiyaçlarına birebir destek olabilen bir dernek görmedim duymadım var mı öyle bir dernek merak ediyorum.
sokaktaki patili canları yaşatma derneği’ni yakından takip edin derim. (ankara’da) instagram @sokaktakipatilicanlar ...şuana kadar gördüğüm , en güzel , en temiz ve en düzenli çalışan dernek. iyi günler.
ankara için pader (sokaktaki patili canlar derneği) ve canlaramama.com diyebilirim
aslında " dernek " diyerek bire indirmemek gerekir ve en faydalı diyerek de tek bir derneği işaret etmek de doğru olmaz. misyonunu karşılamayan dernekler olduğu kadar bu görevi adanmışlıkla yapan insanlar barındıran dernekler de vardır. ben kendi şehrim için bir tanesinden bahsedebilirim.


bursa için " buhayder "

dernek kurulalı 1 yıl kadar oluyor. henüz yeni diyebiliriz ama çok güzel bir şekilde başladı. çok gerekli önceliklere ve çok doğru bir çizgide ilerliyor.. çoğu derneğin yaptığı gibi sadece yaralı hayvanların tedavisi, mama toplama, besleme odaklı değil. bunları da yapıyor ama ilçe, ilçe gezip yetkililere ulaşıp o bölgedeki sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek için teminat alıyor ve gerekirse ekip desteği sağlıyorlar. özellikle okullarda, kahvelerde vb yerlerde insanları yaşam hakkına saygı ve merhametli davranmaları konusunda bilinçlendiriyorlar. halihazırda kurulu hayvan yaşam merkezleri ile ortak çalışmalar yürütüyorlar. kesinlikle başka dernekler ve kurumlarla tartışmalara girmiyor, gerekirse eleştiri ve önerilerini çözüme yönelik bir dille ifade ediyorlar. geçtiğimiz haftalarda bursada ki tüm camilerin cuma hutbesinde islamda hayvanlara karşı merhamet ve sevgi konu edildi derneğin talep ve önerisiyle. bunlar besleme ve tedavi kısır döngüsünü kıracak çok değerli icraatlar.

yarın yine " karşılıksız sev, ömür boyu sahiplen " sloganı ile çok güzel bir etkinlikleri olacak bursa mihraplı parkında.

https://www.facebook.com/bursahayvanlarl...


derneğin facebook ve instagram sayfaları

https://www.facebook.com/bursahayvanlarl...

https://www.instagram.com/hayvanlarlayas...
ankara için; hepsi birbirinden kıymetli ve canla başla mücadele eden insanlar https://www.patilicanlar.org/
http://www.sim.org.tr/
http://www.patiko.org/
(bkz:hipder)
kısıtlı gelirle dünya kadar hayvanı kurtaran ve daha fazla desteğe ihtiyacı olan dernektir.

para yardımı yapamıyorsanız bile ikinci el eşyalarınızı göndererek destekte bulunabilirsiniz. 3-5 tl.ye ürün satıp dağ gibi birikmiş klinik borçlarını ödemeye çalışıyorlar.