orijen cat & kitten

bıologıcally approprıate | tüm ırklar ve yaşam evreleri için
taze serbest dolaşan tavuk ve hindi, kuluçka yumurtaları ve serbest avlanan balık
kediler ve kedi yavrularının yapıları aynı atalarınınki gibidir, biyolojik olarak hayvansal protein bakımından zengin ve çeşitli bir beslenmeye ihtiyaç duyarlar.

%40 zengin besleyici protein oranı ve %19’la sınırlı düşük glisemikli karbonhidratlarıyla orıjen kedilerinizi ve yavru kedilerinizi evrimsel ve biyolojik ihtiyaçlarına göre beslemektedir.

diğer hiçbir kedi ve yavru kedi mamalarına benzemeyen orıjen’in etlerinin 2/3’ü taze (soğutulmuş, koruyucu içermez) veya başlıca 10 içeriği dahil çiğ’dir (şoklayarak dondurulmuş, koruyucu içermez).

taze tavuk, hindi ve balıktan gelen etlerin 1/3’ünün suyu sadece taze etlerle sağlanamayacak besleyici konsantre protein kaynağı yaratmak amacıyla, 90°c’de kurutulmaktadır

yoğun besleyici wholeprey oranlarında taze et, organ ve kıkırdak ile taze bütün balık ve yumurtalarıyle kedinizin ve yavru kedinizin ihtiyacı olan tüm besinleri sağlayan doğal bir kaynaktır.

bol miktarda eklenmiş ve yavaş yavaş dondurularak kurutulmuş ciğer içeriği aroma ve lezzetliliği doğal yoldan artırırken orıjen’i zor beğenen kediler için bile inanılmaz lezzetli kılar.

içerikler
%85 et | %15 meyve ve sebzeler
taze tavuk eti (18%), taze hindi eti (7%), taze tüm yumurta (5%), taze tavuk ciğeri (5%), taze bütün pisi balığı (4%), taze bütün ringa balığı (4%), taze hindi ciğeri (4%), taze tavuk kalbi (4%), taze hindi kalbi (4%), taze tavuk boynu (4%), tavuk (suyu alınmış, 4%), hindi (suyu alınmış, 4%), taze uskumru (suyu alınmış, 4%), bütün sardalya (suyu alınmış, 4%), bütün ringa balığı (suyu alınmış, 4%), tavuk yağı (3%), bütün kırmızı mercimek, bütün yeşil bezelye, bütün yeşil mercimek, bütün nohut, bütün sarı bezelye, mercimek lifi, bütün pinto fasulyeleri, bütün etiyopya fasulyeleri, tavuk kıkırdağı (suyu alınmış, 1%), ringa balığı yağı (1%), tavuk ciğeri (dondurularak kurutulmuş), hindi ciğeri (dondurularak kurutulmuş), taze bütün kabak, taze bütün balkabağı, taze yeşil kabak, taze yabani havuç, taze havuç, taze bütün kırmızı lezzetli elma, taze bütün bartlett armudu, taze kara lahana, taze ıspanak, taze ıspanak, taze şalgam yaprakları, esmer su yosunu, bütün kızılcık, bütün yaban mersini, bütün saskatoon meyveleri, hindiba kökü, zerdeçal kökü, boğa dikeni, dulavratotu kökü, lavanta, hatmi otu kökü, kuşburnu.

takviyeler (kg başına): besinsel takviyeler: çinko şelat: 100mg; bakır şelat: 11mg.; kolin klorid: 1200mg zooteknik takviyeler: enterococcus faecium ncımb10415: 600×10^6 cfu.

analiz
doğanın istediği gibi besleyin
her ne kadar farklı görünseler de kediniz dna’sını ve yeme anatomisini yakın doğu vahşi kedisiyle paylaşmaktadır, bu da onun et bakımından zengin ve çeşitli bir beslenmeye uygun olduğunu göstermektedir – yüksek glisemikli karbonhidratlar ve tahıllarla değil.

garantili analiz
ham protein (min.) 40 %
yağ içeriği (min) 20 %
ham kül (maks.) 8 %
ham lif (maks.) 3 %
nem (maks.) 10 %
kalsiyum (min.) 1.4 %
fosfor (min.) 1.1 %
magnesium (min.) 0.1 %
taurine (min.) 0.2 %
omega-6 yağ asitleri (min.) 3.1 %
omega-3 yağ asitleri (min.) 1 %
dha (min.) 0.3 %
epa (min.) 0.2 %

bıologıcally approprıate felsefemiz
yakın doğu vahşi kedisi tüm evcil kedilerin atası ve en yakın akrabasıdır. ve ürediği yıllar içerisinde farklı görünümlü yüzlerce kedi üretmiştir ama vahşi kedi ve evcil kedinin iç işleyişleri değişmeden kalmıştır, bu yüzden beslenme ihtiyaçlarının da aynı kalmış olması bir sürpriz değildir. 5 biyolojik olarak uygun prensibimiz gayet basittir, kedilerin yeme evrimlerinde bulunan taze ve çeşitli etlerle beslenmeyi yansıtmaktadır.

et (%85) ve protein (%40)bakımından zengin
tüm kediler et ve protein bakımından zengin bir beslenmeye uygundurlar. keskin dişleri ve vücut mekanizmaları vücutları etten gelen protein ve yağı metabolize edecek şekilde yaratılmıştır. orıjen kedilerinizi biyolojik ihtiyaçlarına uygun olarak beslemektedir

%85 et içeriği ( 2/3 taze veya çiğ ve 1/3 yavaş yavaş suyu çıkarılmış)
%15 düşük glisemikli sebze ve meyveler
%40 zengin besleyici et proteini
mamalarımıza katılmadan önce, hepsi de %100 insan tüketimine uygun addedilen hayvanlardan gelen et içerikleri
bitki proteini özütleri veya konsantreleri içermez (patates veya bezelye proteini)
yüksek glisemikli karbonhidratlar içermez (tapyoka, patates, pirinç)
glüten veya tahıl içermez.
eşsiz taze et içerikleri (2/3)
taze etler ödüllü orıjen mamalarının kurucu faktörüdür.

içerisindeki etlerin 2/3’ü taze veya çiğ olduğundan, kedinizi en doğal ve besleyici yollardan temel besinlerle besler.
etlerin 1/3’ünün, sadece taze etlerle elde edilemeyecek, besleyici konsantre protein kaynağı yaratmak amacıyla, düşük sıcaklıkta suyu çıkarılmaktadır.
et çeşitliliği (5)
doğada, kediler çok çeşitli etlerden faydalanırlar. bu çeşitlilik , genel olarak yüksek işlenmişlikte ve nadiren taze olan tavuk veya kuzu gibi tek bir hayvansal protein içeren geleneksel kedi mamalarında kaybolur.

işte bu sebeple ödüllü orıjen cat&kitten kedinizin ve yavru kedinizin en üst seviyede büyümesini ve gelişmesini sağlamak için biyolojik olarak uygun wholeprey oranlarında zengin çeşitlilikte taze etlerle dopdoludur.

yöresel çiftliklerden gelen taze serbest-dolaşan cobb tavuğu
yöresel çiftliklerden gelen taze serbest dolaşan tavuk
yöresel çiftliklerden gelen taze ve bütün kuluçka yumurtaları
kuzey vancouver adasından serbest olarak avlanan, taze bütün pasifik ringa balığı, pisi balığı
wholeprey et oranları
wholeprey orıjen mamalarının evrimidir, et, organ ve kıkırdakları doğal beslenmeyi yansıtan oranlarda bir araya getirerek uzun sentetik içerik listelerine olan ihtiyacı devre dışı bırakır.

et-protein ve yağ bakımından olduğu kadar a, b, d ve k vitaminleri, bakır, kromyum, folik asit, demir, magnezyum, potasyum, selenyum ve çinko bakımından da temel bir besindir
organlar| vitaminler, mineraller, sağlıklı yağlar ve amino asitler dahil olmak üzere kedilerin gelişimi için ihtiyaç duyduğu her besin maddesi ile dopdolu olarak paketlenmiştir.
yenilebilir kemik | kedinizin vücudunda kolayca emilebilen doğal formlarında kalsiyum, fosfor, magnezyum ve potasyum gibi zengin mineral kaynağıdır.
sınırlı-karbonhidrat (%20)
kediler etoburlardır ve aslında biyolojik olarak karbonhidratlara ihtiyaç duymazlar, fakat geleneksel kedi mamaları hala yüksek oranlarda patates ve tapyoka gibi sıklıkla obezite ve diyabetin başlıca sebebi olarak gösterilen yüksek glisemikli karbonhidratlar içerirler.

biyolojik olarak uygun orıjen cat&kitten protein bakımından zenginken sınırlı oranda mercimek, nohut, bal kabağı, yeşillikler ve meyveler gibi muhtemel yağ depolanmasını dramatik olarak azaltan karbonhidratlar içermektedir.


https://www.orijen.ca/tr/ sitesinden alıntıdır.
yedirdiğimden beri hızlı büyüyor. karın sarkması durdu kas kütlesi arttı, hayat enerjisi ve uyku kalitesi arttı. önceden doyamaz yedikçe yer gece de midesi guruldar ya cırcır olur ya da beni uyandırırdı. şimdi az az ara ara yiyor doyuyor mis gibi de uyuyup büyüyor.
bu kadar yüksek protein onu sindirecek kadar hareket etmeyen kedilerde problem yaratabilir. bunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. kedileriniz için yılda bir kere check up yaptırın, mutlaka.