köpek

candır, dosttur, sevgi yumagıdır...
bir gün mutlaka; barınak ya da sokaktan kurtarıp, kendime evlat bileceğim dosttur.
kediyle birlikte büyüyünce kişilik problemi yaşayan hayvandır. kedi gibi bacağa sürtünen 30 kiloluk bir labradorum var, aynı şekilde etrafından dolaşma kavramı da yok kedi gibi koltukların üstünden atlayıp geçiyor.
hayalim; masmavi denize nazır, yemyeşil bahçesi olan evimde, aşık olduğum adam ile karşılıklı demli çayımızı yudumlarken, deli kızımın kabul ettiği (?) kardeşi, sarılıp okşanası, yuvarlanası, çok ama çok sevilesi diğer göz nuru canlı.

https://www.google.com.tr/search?client=...
köpek de çok seviyorum hele minik olanları, hele lassie'ler. ilk kedim prenses melek olduğunda köpek alsam mı dedim ama cesaret edemedim zaten bir hafta sonra sokakta 1 aylık kediyi bulunca alış o alış. şimdi 8 yaşında :) ama isterdim mesela bir bahçelim evim olsa hem kedim, hem köpeğim olsa ikisi birbirini sevse...ah hayal :(
kediler gibi özgür olmadıkları için çok üzülüyorum bazen besleme yaparken yada barınak ziyaretin de o bakışları insanın için parçalıyor. kedi ise "yine mi sen" bakışıyla insanın içini azda olsa rahatlatıyor. iyi ki hala vahşiler ve kötü insanlarda uzak durma konusunda daha becerikliler.
kedi kadar çok seviyorum, kedileri ne kadar seviyorsam, köpişleri de o kadar çok seviyorum, ha, sokaklarda kedi parçalayan, insanlara saldıran pittbul vs. hariç.
köpek kelimesinin hakaret olarak kullanılmasının freudien bir açıklaması var, fakat buraya yazılamayacak kadar uzun.
gercekten bir insan bebegi kadar hassastir size ihtiyaci vardir kac yasinda olsada bir bebektir uzulur kirilir ve kiskanir sevgiye açtır. coook severim
saf sevgiden ibaret, biz de çok severiz.
hiç büyümeyen bir bebek. iki dakika bile geçse yıllar olmuş gibi karşılıyor sizi... içimde inanılmaz bir sevgi onunla birlikte büyüyor. keşke ömrümden seneler verebilsem de hiç ayrılmasak. en zor kısmı sanırım normal şartlar altında sizden önce öleceğini bildiğiniz bir canlıyı kendinizden daha çok sevmek.
şu aralar deli gibi istediğim, ama sorumluluğunun hakikaten çok daha büyük olduğunu tahmin ettigim için bu topun altına giremedigim, ve zaten birkaç yıl sonra erkek arkadasimin kedileriyle de beraber 5 kedili bir evde yaşayacağımı tahmin ettiğimden sahiplenemediğim, dünya tatlısı hayvancıklardır. fakat buraya yazıyorum, bir gün bahçeli bir evim olursa, mutlaka bir köpegim de olacak. belki iki belki üç hatta, bilmiyorum. söyleyeceklerim bu kadar saygılar sözlük
evlerinde hem kedi, hem köpek olan, birbirine sarılıp uyuyan kedi, köpekli aileleri çok kıskanıyorum.