kedinizin avcılık yeteneği

en tembeli, aptalı, uyuşuğu, obezi, genci, yaşlısı bile doğuştan, iflah olmaz, müthiş avcılardır.
benimki balkonda bir saniyede serçe tuttu.
abiminki de güvercin tutmuş, bir de odaya getirip yolmuş.
çok küçük sineği bile kaçırmıyor.nasıl bir göz kulak var uyurken aniden havaya zıplıyor deli kedi
sekizinci katta serçe yakalayabiliyor, sonra bunu yatağa getirip bize gösteriyor. bir keresinde elinin altına almış, kuş kaçmak istedikçe patiliyordu. iki leşi varmaalesef. yeşil böcekler kuşların intikamını alıyor(bkz:yeşil böcek yiyip kusan kedi)
bizimkinin yeteneği evdeki sinekleri ve böcekleri yakalayıp imha etmekten ibaret. ha ben tatile giderken bakmaları için bıraktığım evin kuşunu kapması ve sahibinin kuşu zar zor bizimkinin ağzından kurtarması vakasını saymazsam tabi.
yok, salon beyefendisi kendisi
balkondan içeri sessizce girip içerideki odaya kaçıyorlarsa bilin ki avdan dönüyorlar.
gözler büyüyor bir noktaya sabitleniyor anlıyorumki orda bir böcek var avlanma pozisyonuna geçmiş bizim kız.
bahçedeki kedilerimin avcılık yeteneğinden bahsedecek olursam, şimdiye kadar ki en büyük avları bir koyun. yani öyle varsayıyorum. bazı zamanlar kumru yada güvercin kanatları toplamışlığım var bahçeden fakat geçen haftalarda mama tabaklarını doldurmak için bahçeye indiğimde üzerinde iki kulak mevcutlu, bir koyuna ait olduğu ayan beyan bir kafa derisi ile karşılaştım. ilk önce " bu ne, ayy bu ne böylee, yaa bu kuzu mu bu bu ne " gibi başlayan, siz bunu nereden buldunuz, kim getirdi, hanginiz yedi bu koyunu, kim yakaladı gibi devam eden ve cevapsız bırakılan bir dizi soru sordum sızlanarak. kasabın çöpünden çıkardılar desem, küçücük dükkanda adamın kesim yapacak hali yok. muhtemelen bir köpeğin zulasını patlattılar diye düşünüyorum ama olsun bir köpeğin yemeğini bulup almak da da bir nevi av sayılabilir.