kedinizin avcılık yeteneği

en tembeli, aptalı, uyuşuğu, obezi, genci, yaşlısı bile doğuştan, iflah olmaz, müthiş avcılardır.
benimki balkonda bir saniyede serçe tuttu.
abiminki de güvercin tutmuş, bir de odaya getirip yolmuş.
çok küçük sineği bile kaçırmıyor.nasıl bir göz kulak var uyurken aniden havaya zıplıyor deli kedi
sekizinci katta serçe yakalayabiliyor, sonra bunu yatağa getirip bize gösteriyor. bir keresinde elinin altına almış, kuş kaçmak istedikçe patiliyordu. iki leşi varmaalesef. yeşil böcekler kuşların intikamını alıyor(bkz:yeşil böcek yiyip kusan kedi)
bizimkinin yeteneği evdeki sinekleri ve böcekleri yakalayıp imha etmekten ibaret. ha ben tatile giderken bakmaları için bıraktığım evin kuşunu kapması ve sahibinin kuşu zar zor bizimkinin ağzından kurtarması vakasını saymazsam tabi.
balkondan içeri sessizce girip içerideki odaya kaçıyorlarsa bilin ki avdan dönüyorlar.
gözler büyüyor bir noktaya sabitleniyor anlıyorumki orda bir böcek var avlanma pozisyonuna geçmiş bizim kız.
bahçedeki kedilerimin avcılık yeteneğinden bahsedecek olursam, şimdiye kadar ki en büyük avları bir koyun. yani öyle varsayıyorum. bazı zamanlar kumru yada güvercin kanatları toplamışlığım var bahçeden fakat geçen haftalarda mama tabaklarını doldurmak için bahçeye indiğimde üzerinde iki kulak mevcutlu, bir koyuna ait olduğu ayan beyan bir kafa derisi ile karşılaştım. ilk önce " bu ne, ayy bu ne böylee, yaa bu kuzu mu bu bu ne " gibi başlayan, siz bunu nereden buldunuz, kim getirdi, hanginiz yedi bu koyunu, kim yakaladı gibi devam eden ve cevapsız bırakılan bir dizi soru sordum sızlanarak. kasabın çöpünden çıkardılar desem, küçücük dükkanda adamın kesim yapacak hali yok. muhtemelen bir köpeğin zulasını patlattılar diye düşünüyorum ama olsun bir köpeğin yemeğini bulup almak da da bir nevi av sayılabilir.
yakaladığı farwleerin haddi hesabı yok.bunun yanında eaz 3 kuş yakaladı.birini kanadına pdnçe atmıştı kemiği görünüyordu uçamıyordu belki yapacağım birşey vardı ama ne burdaki svetwrinerleein umrunda ne kuş için harcayacak param vardı.acı çekmesin diye öldürdüm.bi tane kırlangıçı inşaatta sıkıştırmış bu kuş kaçamamış kafası bir odada ölüsü salondaydı(kafasını 2 gün sonra buldum.)
yarasa yakaladığı da oldu ama hiçbirini öldürmedi veya yemedi
küçük kertenkeleler yakaladı oynadı yemedi
böcekler yakaladı çekirge falan.bir tane garip bir böceği yemeye kalkmıştı elimle ağzını açıp çöpe yolladım böceği
bir fareyi jilet gibi kesmişti sırtınfan bir parça koparmış omurgası görünüyordu ama bunlar ona gör hep oyundu zira başka kedilerin ona saldırmasına anlam veremez 2.kattan rrkek kedi tarafından aşağı itildiğinde su borusunu mengene gibi sıkıp tir tir titrerken kucağıma almıştım onu.
valla sabaha kadar yetenegi olsun sirf onu seviyorum diye kuşları öldürmesine izin veremem yapmadi simdiye kadar ama yaparsa totoya şaplagi yer
ki ki kiki sesiyle başlayan macera noluyo yine ne buldun acaba ile kedoşu izleyerek devam eder.ya balkondaki kuşu görmustür.ya da evdeki sinek,kelebek,bilimum ev böcüğünü.bir pati darbesiyle indirip anında ağza atılır.ama kikikiki sesi varya.delisiyimmmm uleynn