kedim mamasını yemiyor

kısa bir süre önce şehir değişliği yaptık kedimde. yeni bir şehir ve yeni bir evdeyiz. geldiğimizden beri mamasını yemiyor. her zaman yediği maması ancak bir lokma bile almıyor. sebebi ev değişikliği yüzünden midir? ne zaman alışır? ne yapmam gerekir?
yer ev değişikliği kediler için zaman zaman sorun olabiliyor. kaç gündür yemiyor, su içiyor mu? kumunu kullanıyor mu? yeni evi keşfetmesi 1 hafta sürebiliyor. ben de nisanda taşındım ve iki kedimi yanıma aldım. ilk 2 gün yemediler sonra yemeye başladılar. saklanma tavırları 2 hafta kadar sürdü.
2 gündür yemiyor. su içiyor. kumunu da kullanıyor. ancak kuru mama da yaş mama da yemiyor. depresyon yaşayabileceğinden korkuyorum.
kucağınıza alıp yüzü odaları görecek şekilde tüm evi gezdirin. odalarda sizinle birlikteyken yüksek yerlere koyun, gözlemlemesine izin verin. kapı kollarını, duvarları, lamba anahtarlarını, camları, perdeleri vs aklınıza nereler gelirse tek tek koklatın. bir süre kapıları kapatmayın odaların (ortada tehlikeli bir şey zaten bırakmazsınız). keşif işi bittikten, sizi de her odada doğal davranışlarınızda gördükten sonra çözüleceğini düşünüyorum. bir de birkaç gün farklı yerlere de mama ve su kabı koymayı deneyin. işe yarayacaktır.
gimcat multivitamin gibi iştah açıcı etkisi olan vitaminlerden verilip midesi açıldıktan sonra elden kuru mama yedirilebilir.