kedilerlerde eşcinsel davranış

çok karmaşık bir konu. açıkçası bana göre aşk cinsiyetsizdir.
http://gmag.com.tr/kediler-gay-lezbiyen-...
valla hepsi erkek, napsınlar, ellerinden gelen, olanaklar çerçevesinde birbirleriyle takılıyorlar. yargılamak ne haddimize.
doğada birçok örneği mevcut. hatırlatmak gerekirse;

(bkz:eşcinsel aslanlar)
dişi kedilerin kısırlaştırılması sonucu erkek kedilerde yaşanan kafa karışıklığı olabilir. ben kısır dişicikleri nasıl kurtaracağımı saşırıyorum istemedikleri şeye zorlanıyorlar.
mumkun mu bilmiyorum ama suan dusununce munkun gibi gelen bir konu. mahallede tek bir erkek var cok buyuk bir kedi ve surekli diger erkekleri ya dovuyor ya öldüruyor ya da diger erkek kediler mahalleyi terk ediyor erkek yavru kedi bile yok tacizlere dayanamayip gidiyorlar galiba bak şimdi düştü
na mümkün normalde ama işte kısırlaştırma sonrası hormonal dengenin bozulması veya kısırlaştırılmamış aynı cins kedilerin özellikle erkeklerin birbirlerine yürümesi gibi tablolar ortaya çıkabiliyor. üreme güdüsü hayvanlarda tıpkı insanlardaki gibi çok güçlü. modern insan bunu törpülüyor uygun şekilde ama hayvanda bu en salt haliyle görülüyor normal olarak. işte bu üreme süreci sekteye uğrayınca hayvanlarda böyle garip eğilimler ortaya çıkabiliyor hormonların gazıyla.