kedilerimden önce ölürsem onlara kim bakacak sorunsalı

maalesef bir çok kedi, sahipleri ölünce mirasçılar tarafından sokağa atılıyor...
valla ben vasiyetimi beyan ettim aileme, kardeşlerimden hangisi kedilerime bakarsa aveo'mu ve kitaplarımı ona bırakıyorum diye. gerçi ben öldükten sonra kedilerimi sokağa atacak insanlar değiller ama olsun, 3 kedi çok bari birer birer sahiplenelim demesinler diye bir teşvik olur.
başlığı görünce harun kolçak'ın iki kedisi geldi aklıma. çok sakin ve sevimli kedilerdi. misafir bile severlerdi. yakın arkadaşının facebooktan ilanını görmüştüm, "harun'un kedilerini sahiplenecek biri var mı" diye. içim cız etmişti. hemen birileri çıktı, kediler yeni yuvalarına kavuştular ama her kedi böyle şanslı olmayabiliyor.
zor geçen bir uçak yolculuğundan sonra ilk iş ailemdeki herkesi tek tek aradım ve vasiyet ettim. hepinizi parçalasa da asla sokağa atılmayacak yaşam kalitesi düşmeyecek diye, mama, ıslak mama vitamin vs tüm markaları da gönderdim. lizzie'yi onlara emanet ettim. ona çok iyi bakacaklarına eminim ama olur da sokağa atarlarsa gerçekten hortlayabilirim :))
allah kimseyi kedisinden önce yanına almasın, yaşlı biri olarak çok korkuyorum benim de kızkardeşim, iki yeğenim var şükür artık onlara vasiyet ettim. ama inşallah ondan önce ölmem yaaa çünkü çok depresyona girer:( hem başka şehirde, hem de onun da kedisi var:(
böyle bir şey olursa kardeşime emanet olduklarından içim rahattır; sadece çok özlerler be, kıyamam.
bazen aklıma gelir. benim gibi buzdolabı bir insanı ağlatabilen nadir düşüncelerden biridir. ölmekten korkmak değilde onlara ne olacağı fikri korkutuyor beni. sevgili ailem ne yazık ki sizlere mal mülk bırakacak kadar zengin değilim ama 2 tane aslan gibi benim için evlattan hiç farkı olmayan can var benden geriye kalacak. umarım ailem bu vasiyetimi görür ve umarım ömürleri benimkinden uzun olur.
aklıma yıldız kenter'in hanım filmi geldi...
benim şöyle bir isteğim var. öldükten sonra yakılmak ve küllerimin kedilerimin mamasına konmasını istiyorum ki onlarda yaşayayım.
büyük ihtimalle belediye barınağına bırakılırlar.
benim cocuklarim kardescigime emanettir, vasiyetim bu, gitsem de gözüm arkada kalmaz.
benim ailem bakar ondan eminim. benim daha cok istediğim olurda ölürsem onlardan once, onlarda öldüğünde benim mezarımın üzerine gomulsunler