kedilerde ek gıda takviyeleri

aminosol, multivitamin. viyo, bağışıklık sistemi güçlendirici.
provet'ten promega omega 3 & 6
antihairball macunlar çok işe yarıyor.
zurich multi vitamini suyun icine, atiyorum eriyor ve gun icinde o suyu tuketiyor...haftada 2 kere veriyorum...ayrica sindirim duzenleyici,tuy ve bagisklik sistemi icinde, natur brewers yeast, yas mamaya ezip veriyorum haftada bir....oglumun sagligi, bizim icin onemli...onlar mutlu, biz mutlu....
aminosol vitamin, bağışıklık için veda lactaferon, özellikle erkek kedilerde üriner yolların sağlığı için gimcat üriner macun.
kedilerimin bagisikligini yuksek tutmam gerek onerileri olan varsa cok sevinirim
yumurta, kefir , ev yapımı yoğurt, hamsi unu, ciğer
gimcat multivitamin duo paste aldım, yine gimcat beauty paste aldım fakat iki kedim de yemiyor. yaş mamanın içine karıştırıp veriyorum ben de ama fazla koyarsam kokusunu alıp onu da yemiyorlar. küçük yine pek seçici değil, beaphar'ın tablet vitaminini yiyor ama ankaralı kızıma neyi denediysem yemedi, vitamine karşı hayvan, sanırsın doğal beslenme gurusu.
gimcat multivitamin paste kullanıyorum kızım için. haftada 1 veya 2 kez veriyorum. normalde mama konusunda çok seçicidir fakat bunun kokusunu aldığı anda deliye dönüyor.
vitaglucan+ beta-glucan şurup veriyorum, 1ml olarak, dönem dönem. bunun dışında tablet ya da tozu mamaya karıştırarak vermem mümkün olamıyor, yemiyorlar sağolsun.
daha küçükken bir sürü vitamin denedim hiç birini yemedi, bazen yaş mamaya bile nazlanan bir kedi, öyle bir iştahı yok, buna karşılık sağlıklı ve atletik, çatılardan inmez.
viyo reinforces enfes bir destekleyici. köpek için var fakat kedi için olanını piyasada bulamıyorum. artık veteriner kliniklerinde var sanırım sadece.
fazla vitamin mineral aminoasit takviyeleri sağlıklı değildir,çok verirseniz çok iyi olmaz veya her bir takviyeden azar azar verirseniz de faydadan çok zararınız olur,ihtiyaç duyulmadıysa ,vücut gereksiniminin ne olduğu saptanamamışsa her bir takviyeyi vermek son derece sağlıksızdır bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederim şayet biriken mineral asit vitamin vb karaciğerde birikime sebep olabilir,dolaşım bozukluğu yapabilir bir takım hassasiyetleri alerjik reaksiyonları meydana getirebilir.. mümkün olan en doğru takviye şekli doğala en yakın olanlardır ve hayvanın ırkı yaşı kilosu rengi bunların hepsi ayrı faktör olarak değerlendirilmeli
kefir.
fakat market kefiri değil,
evde mayalanıp, üremelerine olanak sağlanılan kefir.
üzerine tanımam.
tabii gıda alerjisi olmadığına emin olunmalı.
canvit aminosol vitamin ve aminoasit solüsyonu

kesinlikle tavsiye edebileceğim bir ürün. kışın sokak hayvanlarının su kabına da bir kaç damla eklerseniz kötü hava koşullarında vücut dirençlerini yükseltecek onlara destek sağlayacaktır.
5 ayda bir suyuna sarı kantaron veya biberiye damlatıyorum.
vmp tablet kullanıyorum. hatta artık ödül maması sanıyor.
hiçbir şey veremiyorum, inatçıdır
özellikle yavru kedilerde başlanan ilk mama ile beraber verilebilecek(ya da kesinlikle önerilmeyen) ek gıdaların neler olabileceğine dair kafa karışıklıklarına çözüm getirmesini umduğum başlık.

kedimiz sokaktan kurtardığımız bir yavru kedicik. veterinerimizin önerisiyle yaşına uygun kuru mamayla başladık ama bizimkisi çoğu zaman bizim yediklerimize de gözünü dikiyor. şimdiye kadar yalnızca tuzsuz keçi peyniri ve iyi haşlanmış tavuk göğsü tattırdık. yavrucak çıldırdı bildiğiniz, bayılarak yedi, sindiriminde ve günlük tuvalet rutininde bir aksama yaşanmadı. biz kendisini alana dek dışarıda insanların neler verdiğini, damak tadının ne yönde geliştiğini vs. bilmiyoruz ama yine de yanlış mı yaptık emin değilim. bu ek gıdaları verdiğimiz günlerde devamı için ısrar etse de kendi mamasına yönlenmesi uzun sürmedi.

baharatlı, tuzlu, soğan-sarımsak içeren, şekerli ve yağlı ve çiğ gıda verilmemesi gerektiğini biliyoruz ama yine de tecrübeli arkadaşlardan gelecek fikir ve önerileri başlık altında okuyup bilgilenmek isteriz. şimdiden teşekkürler.

güncelleme: light ton balığına bayıldı (yağ değil su içerisinde olanlar) ve günde bir öğün üç yemek kaşığı kadar ılık suyla ıslatıp veriyoruz. dolaşım sistemine de olumlu etkilerini gözlemledik.
ek gıda olarak hiçbir şey vermem. kuru mama, yaş mama, çok nadiren ödül maması ve kıl toplarını atabilmesi için malt macun.
  • /
  • 2