kediler için su pınarı önerisi

malumunuz birçoğumuzun kedisi su kabı yerine çeşmeden akan o ince sudan içmeye bayılıyor.

internette kediler için su pınarı/su şelalesi şeklinde aratınca birçok ürün çıkıyor. olumlu/olumsuz yorumlar var hep. ben de almayı düşünüyorum.

kullanan ve memnun olan/memnun olmayan bilgilendirirse güzel olur.
kalitesi ya da fiyatının önemli olduğunu düşünmüyorum. kedi dostlarımız zeki, su pınarındaki suyun tazeliğine pek inanmıyor. almamla kaldırmam bir hafta sürdü. normal su kabı kullanıyorsanız her zaman taze su koymanızı ya da evde kedinizin ulaşabileceği damlayan bir musluk daha iyi bir tercihtir.
catit diye bir markanın mama kabı ile beraber olanı var. onu kullanıyorum ben. fakat kesinlikle su akan yerden değil,suyun durduğu havuzdan içiyor bizim kız. ama su kabından içtiği zamanlara göre su pınarından daha fazla su tükettiğini söyleyebilirim.

edit: yazar yorumlarını okuyunca yazmadan edemedim.
söylediğim markanın motor gayet sesli ve ürünün kendisi plastik.kimseyi yanlış yönlendirmiyelim. plastik konusuna değinen arkadaşlara düşününce hak veriyorum.
evdeyken tamam suyu her zaman tazeliyorum, ama seyahat durumlarında da taze su içsin istiyorum bizim suziş. internette bilgi kirliliği çok, kullananların tavsiyelerine çok ihtiyacım var, teşekkürler..
drinkwell kullanıyoruz. en küçük boyu ama harika bir şekilde akan su içiyor.
ucuzlari fiyaskooo. net soyleyebilirim. 2 marka var zaten favori olan. paran varsa onlari inceleyip en az ses cikarani vs alacaksin. ucuzlar fiyaskoooo sakın derim. benim oaram yok valla hala alamadim. dolarda uctu ki vah vah
akvaryum için üretilen şelale tipi filtrelere bakın derim. oldukça uygun fiyatları var. en düşük kapasitelisi yeter de artar bile.
o adı çok bilinen markanın orta boyunu kullanıyorum. zaten suyu çok seven bir çocukken, su tüketimi daha da arttı. yaz günleri önüne yatarak pati daldırıp, o patiyi yalamak suretiyle keyif çatar.
biz 2 yıla yakın kullandık, çok severek içiyordu kedilerimiz açıkçası. ancak, temizliği bizim için zulüm oldu ve kaldırdık. seramik de olsa, plastik de olsa yosunlanir gibi oluyor. ıçine mama artığı düşüyor vs.
ben driknwell den almıştım. 3-4 ay sonra kullanmayı bıraktılar. ben yinede ısrarla bir sene boyunca çalıştırdım. bir senenin sonunda çeşmenin motoru durdu. drinkwell i aradım, satarken görüştüğüm bey vardı ismini şu an hatırlamıyorum, motoru çalışmıyor dedim alalı bir sene olmadı daha bir kaç güne olacak dedim. motoruna garanti vermiyoruz onun dedi. yani iki sene garantili çeşme alırsanız bozulabilecek tek kısmı olan su altı motoru garanti kapsamında değilmiş. şaka gibi değil mi? neyse bir şekilde çözdük çalıştırdık ama içmeyi bıraktılar. çeşme krom olmadığı için plastik olduğu için kreç bağlıyor çaydanlığın içi gibi zamanla. sanırım o yüzden içmiyorlar.

kısacası alacak olursanız drinkwell markası dışında ve mutlaka krom veya çelik yani kireç tutmayan kolay temizlenebilen bir malzemeden alın. plastik çeşmelerin hem temizlenmesi büyük sıkıntı hem de ne kadar silerseniz silin zamanla kreç vs. süngerle bile çıkmayan bir tabaka birikiyor üzerinde.