kedi tüyünün kist yaptığı yalanı

makalenin son kısmını özellikle ve dikkatle okuyun...
https://cathospital.com.tr/anti-parazit-...
2 kez ağır kist hidatik operasyonu geçirmiş bir birey olarak hekimimin kesinlikle kedimi kaynak olarak görmediği, aksine iyi yıkanmamış, temizliği iyi yapılmadan tüketilmiş yeşil yapraklı sebzeler kaynaklı olabileceğini öngördüğü durumdur.
yeni kaynaklar ezberi bozarak kedi ve köpeklerimizi aklıyormuş.
hayvan sevmeyen tiplerin suçu hayvanlara yükleme taktiği. cahile laf anlatmak zor gerçekten.
ülkemizdeki hayvan düşmanlığının köklerini bu yalanda aramak lazım. bunda cahil doktorların da katkısı yadsınamaz. on binlerce okumuş cahilin kuyuya attıkları taşı çıkarmak hiç de kolay olmayacak...
eski zamanlarda, köylerde özellikle kedisi olmayan ev yokmuş. ne aşı ne veteriner kontrolünün olmadığı o zamanlarda hiç değilse bu insanların üçte birinde sistematik olarak bu kistin olması gerekirdi. mesela ben 4 yaşıma kadar köyde yaşadım ve evin kedisini de yavrularını da bir yemediğim kalırdı, onlarla uyur onlarla uyanırdım. konuşmaya başladığımda en çok kurduğum cümle " yavrularım gelin" miş. bu yaşıma kadar da kolay tedavi edilebilir bir mantar enfeksiyonu dışında kedilerden herhangi bir hastalık kapmadım. ama belki kırk defa çevremde ki insanlardan şu cümleleri duydum " doktor kedi, köpekten mikrop kapmışsın " dedi, " doktor rahat nefes almak istiyorsan kedilerden uzak dur" dedi vb. acaba kaç tane veteriner hekim veya hayvanlarla ilgili sektörlerde çalışan insanlara denk gelmiş bu doktorlar merak ediyorum. nedense hep hayvanlardan uzak yaşayan insanlara koyuyor bu teşhisleri doktorlar.
millete anlat anlat tükenmediğim ama milletin anlamak için hiçbir çaba göstermediği konudur kendileri. hayır yani anlamamak için direniyorsun neyin inadı bu? yok yok kedinin-köpeğin tüyünden oluyormuş o.. he ablacım he..
bugün ntv de yayınlanan bi dünya sevgi belgeselinde de dikkat çekilmiş. çok da güzel olmuş. kedi kılının kist yaptığı tamamen şehir efsanesidir denmiş ve kedi kılı kesinlikle sağlığı etkilemez şeklinde bir yazı eklemişler.
8 senedir veteriner kontrolsuz sokak kedileriyle ayni evde yasiyorum bi durum sozkonusu olursa size haber veririm
bebek beklerken karşıma geçip herkesin bilmiş bilmiş söylediği, bebeğim doğduktan sonra kediyi artık evden yollarsın heralde ile devam eden, aksini millete açıklamaktan dilimde tüy biten saçmalık! dünyada yenemeyeceğimiz tek hastalık cehalet bence, kist falan yine tedavi edilir.
veteriner hekimlerden başka herkese laf düşen kıl adan konu. efendim kedi tüyü kist falan yapmaz ama bir kediye dokunmak kişiye inanılmaz pozitiflik verebilir. doğru dürüst yıkamadan yediğin maruldan daha çok şüphe edebilirsin.
bu konuyu bir türlü anlamayan insanoğlunun kanser yaptığı gerçeği...
bununla ilgili bir makale eğer varsa birisi paylaşabilir mi diye merak ettiğimdir.