kedi tırmalama tahtası

farklı şekillerde olabiliyor. tırmanma düzeneklerine de yapılabiliyor, piyasada yere yatay şekilde veya dik şekilde de üretilmiş ürünler var. kedilerin tırnak sivriltme ve tırnak törpüleme ihtiyaçlarını karşılamak için mükemmel bir araç. genellikle kenevirden üretilen ince halat şeklinde sarılarak yapılıyor. evde her odaya bir tane aldım, benimkiler koltuklar yerine gidip orada yapıyorlar tırnak bileme işini.
faydalı ve bence olması gereken eşyalardan biri.
çok katlı ve hem yatay hem dikey tırmalama işlevi gören, aynı zamanda odaya hakim hissetmesi için dinlenebileceği yerleri bulunan bir türünün arayışı içindeyiz fakat hazır satılanlar saçma fiyatlarda seyrediyor. en kısa zamanda kendimiz yaptırma yoluna gideceğiz.
bir de dikey tırmalamayı bazı kediler tercih etmeyebiliyorlar. sisal dokuma kilim bulursanız yatay tırmalama için epey iş görüyor. kendiniz de yapabilirsiniz istediğiniz formda böylece.
bazı kediler tercih ediyorlar o yüzden almanızı öneririm . benimkiler pek benimseyemdiler koltuk ve halılardan vazgeçemiyorlar. kediniz severse ne mutlu size
yemek masamin ayağına ki oldukça kalın ayaklı bir masadır kendisi, hasır ipi sarmak suretiyle denedim, acep çocukların ilgisini şu koltuklardan alır mi diye, 3 kedimin 2 si gayet ilgilendi. ancak koltuklar eskisi gibi gözde olmasa da onlar için, yine de bi tırmık atmadan edemiyorlar..
kartonları 5cm şeritler şeklinde kesip kocaman yassı bir plastik kutuya kesilen yerleri üste gelecek şekilde sıkıştırarak dizmek sureti ile yaptığım saçma şey işe yarıyor. diğer tüm o tırmalama icatlarını reddediyor. keşfimizden sonra koltukların boynu bükük kaldı.
kilim ve koltukları kurtarmak ümidiyle özene bezene aldığım edevat. halat tabanlı sağlam birşey aldım benim de gözüme güzel gözüksün diye. ne var ki hanfendinin gözüne hiç de hoş gözükmedi. ben sokaklarda büyüdüm böyle oyuncak şeylerden anlamam mı diyor acaba.
kendim yaptım. ne işe yaradığını bir kere kendim gösterdim, hemen anladı, geldi tırnakları geçirdi. tuxedo farkı :)
düzenli olarak sipariş verdiğim şeylerden biri. zira kızım çok çabuk eskitiyor tırmalama tahtasını.
peki bu durum evdeki mobilyaları kurtardı mı? tabi ki hayır.
o an canı nereyi tırmalamak isterse onu kullanıyor tırnak törpülemek için.