kedi tırmalama tahtası

farklı şekillerde olabiliyor. tırmanma düzeneklerine de yapılabiliyor, piyasada yere yatay şekilde veya dik şekilde de üretilmiş ürünler var. kedilerin tırnak sivriltme ve tırnak törpüleme ihtiyaçlarını karşılamak için mükemmel bir araç. genellikle kenevirden üretilen ince halat şeklinde sarılarak yapılıyor. evde her odaya bir tane aldım, benimkiler koltuklar yerine gidip orada yapıyorlar tırnak bileme işini.
faydalı ve bence olması gereken eşyalardan biri.
çok katlı ve hem yatay hem dikey tırmalama işlevi gören, aynı zamanda odaya hakim hissetmesi için dinlenebileceği yerleri bulunan bir türünün arayışı içindeyiz fakat hazır satılanlar saçma fiyatlarda seyrediyor. en kısa zamanda kendimiz yaptırma yoluna gideceğiz.
bir de dikey tırmalamayı bazı kediler tercih etmeyebiliyorlar. sisal dokuma kilim bulursanız yatay tırmalama için epey iş görüyor. kendiniz de yapabilirsiniz istediğiniz formda böylece.
bazı kediler tercih ediyorlar o yüzden almanızı öneririm . benimkiler pek benimseyemdiler koltuk ve halılardan vazgeçemiyorlar. kediniz severse ne mutlu size
yemek masamin ayağına ki oldukça kalın ayaklı bir masadır kendisi, hasır ipi sarmak suretiyle denedim, acep çocukların ilgisini şu koltuklardan alır mi diye, 3 kedimin 2 si gayet ilgilendi. ancak koltuklar eskisi gibi gözde olmasa da onlar için, yine de bi tırmık atmadan edemiyorlar..
kartonları 5cm şeritler şeklinde kesip kocaman yassı bir plastik kutuya kesilen yerleri üste gelecek şekilde sıkıştırarak dizmek sureti ile yaptığım saçma şey işe yarıyor. diğer tüm o tırmalama icatlarını reddediyor. keşfimizden sonra koltukların boynu bükük kaldı.
kendim yaptım. ne işe yaradığını bir kere kendim gösterdim, hemen anladı, geldi tırnakları geçirdi. tuxedo farkı :)
düzenli olarak sipariş verdiğim şeylerden biri. zira kızım çok çabuk eskitiyor tırmalama tahtasını.
peki bu durum evdeki mobilyaları kurtardı mı? tabi ki hayır.
o an canı nereyi tırmalamak isterse onu kullanıyor tırnak törpülemek için.
iyi bir şey olsun bari diye 80 lira verip aldım ama hiç yüzüne bile bakmıyor. bizimki tam bir perde canavarı :( var mıdır bir çözümü olan ?
ikincisini aldım geçen gün, zamanla yıpranıyor ve tahtaya sarılan o ip parçalanıp dağılıyor. ben alışmaları için kedi spreyi sıktım tahtanın üzerine, yavas yavas alıstılar, birde ne zaman tahtanın yanında görsem sözlü olarak onaylayıp motive ediyordum. yine arada halıya divana cırtlıyorlar ama tahtaya alışınca en çok ona yapıyorlar.
asla alıştıramadığım zımbırtı. koltuk başları, halı ve baza başlığı dururken tenezzül etmiyor.
2. yi kullananlari duyunca aldigim yuzune bile bakilmayan sadece yanindan gecerken ‘buna para verdiler uzmeyeyim’ deyip yalandan pati attigi mutemadiyen yerine halilari kullanmayi tercih ettigi kedi esyasi. deneme amacli en ucuzu alinabilir.
alırken mutlaka en büyük olanını alın kucuk boy olanları bır sure sonra devirmeye başlıyorlar genelde 3 aylık olduktan sonra tırmalamaya başlıyorlar
hiç bir zaman alıştıramadığımız kedi eşyası oldu onun yerine evin perdeleri koltukları var.
http://www.KediMavo.com sadece bir tırmalama tahtası değil bir kedi mobilyası sunuyor. mutlaka incelemenizi öneririm.

ınstagram : https://www.instagram.com/kedimavo/
bir turu alıştıramadıgim esya.. nasil ogretecegimi bilen varsa tavsiyeye acigim
evdeki çocuk koltuk döşemelerini tırmıkladığı için bizde işe yaramayan alet.
kedim 2 yaşına gelince tırmalama tahtası almak aklıma geldi, tabii ki alışmadı. koltuklar, halılar daha tırnağına uygun geliyor çocuğumun. nasıl alıştırabilirim, ödül maması vermek işe yaramadı, başka çözüm önerisi olan varsa bilmek isterim.
yetişkin kedicikleri alıştırmak inanılmaz denebilecek kadar zor. kedi nanesi ya da matatabi çok güzel bir çözüm olabilir. kedi nanesi tüm kedilerde işe yaramıyor, şansınıza bağlı. ancak bu güne kadar matatabi'den etkilenmeyen bir kedi görmedim
sokakta kuruyemişçi önünden alıp eve getireceğiniz, kedinizin içine tam sığacak kadar olan temiz bir kutu hem tırmalama tahtası, hem yatak, hem de oyun alanı olur ve buna bayılır, mutlaka içine tam sığsın ki büyük olunca sevmiyorlar, çok da küçük olmasın. bu kutuyu bir kanepe üstüne koyun, önünü hafif klübe gibi kesin ve dışarıya bir ayna koyun, gün boyu içinde takılıp kendini aynada zevkle izler.
yavru kediniz olsa dahi büyük boy olanlarını tercih etmenizde fayda var. zira büyüdüklerinde o küçük tırmalama tahtasını kullanmakta zorlanıyorlar.
  • /
  • 2