kedi tıraşı

dikkatli yapılmalı, hele ki uzun tüylü ise ve makine traşı yaptırıyorsanız, makinayı her 3 dk da bir dinlendirerek yapın yada uç değiştirin.makinenin ucu cabuk ısınıyor ve tüyler yanabiliyor.
bazı durumlarda elzem gördüğüm kedilerin tüylerini kısaltma eylemi.

şu başlığa 3 ay önce yazıyor olsaydım ben de kedi traşının ne kadar gereksiz ve hatta vahşice olduğunu yazardım. ki çevreme de hep böyle söyledim.

lakin 3 ay önce ailemize bir chinchilla katıldı. tekir bir minnoşum vardı zaten. mevsim geçişlerinde inanılmaz tüy döker. sadece bir kere acaba kestirsem mi diye düşündüm ve kendi rahatım için bunu düşünmekten utandım.

yeni gelen kedimiz bilindiği üzere çok uzun tüylü. döktüğü tüyler başımızın üstünde yeri var. lakin kendini çok yalayan bir kedi olmamasına rağmen tüy yumakları kusuyor. malt macununu sık verdiğimde ishal oluyor. kussun mu? ishal mi olsun? seç beğen al.

su içtiğinde nasıl beceriyorsa bütün yanak ve göğsündeki tüyler ıslanıyor. üşütmesinden de çok korkuyorum.

çişi ve kakası tüylerine bulaştığında sadece o bölgeyi yıkıyorum. çünkü ıslak mendille silinmeyecek şekilde bulanıyor dışkıya. sonrasında iyice kurutmaya çalışıyorum ama yine de üşütmesinden korkuyorum.

patilerine yapışan kumları yutuyor olma ihtimali de çıldırtıyor beni.

şimdi biri söylesin bana. ben traş ettirmeyeyim de ne yapayım?

poposundaki ve kuyruğun dip kısmındaki tüyleri ben kısalttım ama bir profesyonelden yardım alma zamanım geldi.

havaların ısınmasını bekledim. anesteziden çok korkuyorum. ama başka da çarem kalmadı.
  • /
  • 2