kedi sözlük yazarlarından itiraflar

konu : kaybolan envai çeşit kapakların akıbeti
geçtiğimiz nisan ayında küçük çocuğumla beraber 3. kez ev değiştirdik. o güne kadar kendisine oynaması için 40 civarında şişe kapağı vermiştim ve hepsini de ortalıktan yok etmişti. o zamanki evim şimdikine nispeten biraz daha dar olduğundan birşeylerin altına attığını biliyordum ta ki evden taşınacağım güne kadar. sonuç olarak verdiğim tüm kapaklar buzdolabımın altından çıktı. kediyle yaşadığım için bu duruma şaşırmadım.
bazen karşılıklı miyavlıyoruz. birşey istediğinde ben de ona miyavlayarak cevap veriyorum.
iki gün önce nerdeyse üçüncü kediyi sahiplenmeye karar verip bir buçuk aylık salak mı salak çok tatlı bi tekiri eve getiriyordum. sonra dedim ki dur ani karar verme. iyi ki o gazla almadım çünkü ilerleyen yıllarda evlenirsem, evimizde 5 kedimiz zaten olacak. bir yerde durmak lazım malesef.
ey apartman ahalisi! (ki okuma olasılıkları sıfır) doğrudur evet, soğuk gecelerde sokaktaki toramanı apartmana ben alıyorum.
evde hapşıracak olursam öncesinde birkaç kez hapşu, haapşuu şeklinde ses çıkararak kedimi alıştırmaya çalışıyorum o an imkanım varsa kedimin olmadığı bir odada kapıyı kapatıp hapşırıyorum.

evet bir kaç kez hapşırmama kızıp üstüme saldırdığı doğrudur sayın kedi ağır ceza hakimi..
evimin yanında baktığım bir yavru kedi ve annesi var. kedi evi aldık. ama soğuk havada yetmedi tabi üşümüşler surekli miyavlıyorlar. yetmedi yandaki apartmanın bodrum katının camını kırarak kedileri içeri aldık. kediler içeri rahat rahat girip çıkıyor ve üşümüyor. bina sahibini aradık bulamadık. bina sahibi tarafından mala zarar vermeden sikayet edilmeyi göze aldık. ama iyi biri çıktı sevindi hatta. içerisi baya sıcak üst katta cafe var o yuzden kediler hep bodrum katta sıcak ortamda. kedi hastalığım yüzünden umarım günün birinde hapse girmem. miyoğk.
çocuk şarkıları söylediğim doğru :)
bugün ilk aşımızı olacağız. ben ondan daha heyecanlı ve gerginim çünkü hiçbir şeyden haberi yok oğlumun. annesi olarak bu zor anında yanında hazır olacağım.
üniversite zamaninda kaldigim apartta hayvan beslemek yasakti ama ben kedi beslemistim bagirmasin diye resmen kediyi kucagimda tasiyordum biri olurda farkeder diye kendimi kediyle eve hapsetmiştim sonra bir kac hafta oyle takilip yeni eve ciktik kimsede çakmadı sağolsun minnosta miyavlamayarak bana cok destek oldu
bir ben var bende, benden içeri...
kedileri kedi sandviç yaparak seviyorum çünkü onları ciğerime sokasım geliyor
annemden gizli ninniyi kışın odama almıştım çok sonra söyledim sessiz kızımı:) bir de lokum elimi ısırdığında ben de onun patisini ısırıyorum.