kargaların kedilere koyduğum mamayı yemesi

körolmayasıca karga nasıl alıştılarsa kedilere koyduğum mamalara dadandı. apt. bahçesi- kendi bahçem değil- sahipsiz iki anne kedi, bir yavru kedi var, arada iki de tanımadığımız kedi gelip yiyor gidiyor, onlar yabancı olduğundan bizim anne kediler yiyip bitirine kadar sırasını bekliyor ama kargalar da yiyorlar! onların yüzünden mama yetiştiremiyoruz:( alt komşum da mama koyuyor allah'tan ama yine de yetişmiyor. ay bu kargalar defolsun gitsin başka şey yesin ne sinir illeti mahluk yaaa...
olsundur. onlar da sokaklarımızın hayvancıkları sonuçta.
bizim arka bahçemizde sırasıyla, kediler, sonra kargalar, kumrular.. geçen yaz kedilerin yanında bir fare de aynı anda yerken görülmüştür! yesin yahu, herkes rızkını yer (gülücük)
müthiş bir video izlemiştim, linkini bulursam düzenleyip ekleyeceğim bu giriye. videoda sokağa konulan bir kap su, kaç hayvana nasip oluyor onu çekmişler. ağır çekimde karıncalar, böcekler, kediler, köpekler, kuşlar vardı. yılan bile gelmiş hatta. demem o ki bırakınız gelsin bırakınız yesin. kış geldi belki o hayvancıklar da yemek bulamıyor. ona da nasip olsun.
bir şey demiyoruz zaten de, aman yılan gelmesin sakın. ayyy allah göstermesin, benim fobim var, ama o kadar kedi varken gelemez sanırım, kediler sayesinde içim rahat. öyle duydum.
bizim de kampüsteki kediler için bıraktığımız mamaları geceleri kampüse dadanan tilki yiyordu. bir süre sonra gizli saklı değil * alenen ortalıkta dolaşır, yiyecek ister oldu. artık güvenlikler besliyor tilkiyi. ona özel mama kabı falan koymuşlar. *
tilki mi? çok hoş ama tilki kedileri yemesin?
bizim topal karga da yerdi(nurten), zavallım başka nedenlerden öldü. ama o mamayı yerken güzel kilo almıştı.
mama kediler tarafından yenmemişse kargalar veya diğer kuşlar tarafından yenir. bayatlayıp ziyan olmaktansa bir canı doyurması gayet normal.
benim bahcede bi tane ordegim var rambo ismi oda kedileri kovalayip mamalarini yiyo..
nasıl kedi kedi ise , hayvan da hayvandır.
sokağımızdaki kedi maması yemekten şişmiş şişko kargalar uçmaya üşenip tek ayak üstünde sekerek takılıyor. ayağı sakat zannedersin ama sek sek oynar gibi ayak değiştirerek sekiyorlar, ta ki bir insan gelince. o zaman tembelce demirliklere uçup ters ters bakıyorlar.