kara kedi

her yerde karşıma çıkandır. evdeki kızımın, mahallede beslediğim toraman’ın rengidir. kim neye inanmak isterse inansın ama benim için şansın dibidir.
uğursuzluk getirmez. kara kedinin uğursuzluk getirdiğine cahiller inanır. cahil olmayın! hayvansever olun.
bence bütün kediler gibi çok estetikler duruşlarından asalet akıyor.
kara kedi kadar, feminen bir yaratık varmi aceba şu dünyada...begenmeyen taş olur...
kediler içinde en zekisi kara kedidir. senelerdir her renkten kediyle muhatapım kara kedi üzerine başka kedi tanımam.candır.
cokca tatlidir ugursuzluktan ziyade bolca sevgi getirir candir
bizim evin önündeki 'maskot' kod adlı komik kedidir... abisi paşa ile oynamayı sever... paşa da evin "godfather"ıdır...
kara kedi muhtesem bir seydir arkadaslar.
oğlumdur, aşkımdır, gönlümün efendisidir. şansımdır...sevgisi, ilgisi anlatılacak gibi değildir koca bir minnet yumağıdır.tanışıldığında tüm kara kedi tabularını yıkan bir minnoşluk abidesidir.
oglumun rengidir. kara oglumun gozleri gormuyor fakat minyatur bir panterden de farki yok.
haşmet imdir; deli manyak çocuğumdur.
çoğu zaman bir çift güzel gözden ibaret olur, gel bi selfie yapalım derseniz çok uğraşırsınız bir türlü doğru düzgün bir pozunu yakalayamazsınız hele akşamsa ve zemin koyu renkse.*

bir o kadar zeki, tatlı, akıllı ve güzeldirler. hepsini çok seviyorum, hepsinin ayrı bir karakteri var ama kara kedi sen çok özelsin oğlum be.
geçtiğimiz aylarda sokakta baktığım bir kara kediyi sahiplendirdim. öncesinde kısırlaştırdım ve yaklaşık 1 ay evimde misafirdi. köpek olacakken son anda kedi olmuştu sanki, oldukça zekiydi. topunu her atışımda koşa koşa alıp getirip önüme koyardı. zeytin hanım çok özledim seni, neyse ki güzel bir yuvan oldu :)
kedileri severim, cins tür ayırmam. yalnız kara kedilerle kurulan dostluk çok farklı oluyormuş. 7 ay önce ilk kez kara kediyle tanıştım, iş yerimin bahçesinde. mükemmel bir hayvan. sabahları boynuma atılıp öpüyor... evdeki kedilerimden görmediğim sevgiyi onda buldum.
benim oglus. büyüdükce pantere benziyor
bu isimde bir de rock grubu vardı 2000'lerin başında. 2003'teki albümleri dışında bir çalışma yapmadan dağılmışlardı. daha fazla bilgi için bakınız:

http://www.anatolianrock.com/Kara_Kedi/
en az sahiplenen canlarmış. sahiplendirenlerle görüşüyorum arada. geçen gün gittiğimde kafeste 4-5 tane siyah kedi vardı. bu çocuklar niye burada dediğimde hepsini sahiplendiler onları almıyorlar dedi adam. niye almıyorlar diye sorduğumda siyah olduğu için dedi. hayatımda böyle saçmalık görmedim ben. sahipleneceğim dönem deli gibi kara kedi aramış ama bulamamış bir insanım. cins veya renk ayrımı yapan insanlar kendisine hayvan sever demesin. eve eşya alır gibi can sahiplenilmez. özellikle hasta, engelli kedileri sahiplenen insanlar biliyorum, işte onlar gerçek hayvansever. sırf instagrama iki fotoğraf atayım diye cins kedi sahiplenenler kadar ifrit olduğum insanlar yok.
sokakta çok oldu karakedim. ama nedense hiçbiri tutumamadı, yitip gittiler.
bir arkadaşımın vardı adı rimel’di bir ad ancak bu kadar yakışır:)
uğursuz dense de değildir. pigment bozukluğundan müzdarip hayvancıktır.
  • /
  • 3