kara kedi sendromu

ilginç bir şekilde gerçekliği olan batıl bir inancın sebep olduğu sendromdur.

kara kedinin uğursuzluk getirdiğine inanan kişi, karşısında kara kediyi gördüğü zaman uğursuzluk geleceğine inanır. aslında kendince de haklıdır. çünkü uğursuzluğun geleceğine artık kendisini inandırmış ve zihnen şartlanmıştır. bir süre sonra başına bir aksilik geldiğinde ise bu aksiliği şirin kediciğe bağlar. gerçekte o aksilik zaten başına gelecek olmasına rağmen, kişinin inancına göre kara kedi maalesef gıyabında sorumluluğu üstlenmiştir. bir başka ihtimal, kişi kendisini uğursuzluğa şartladığı için yaptığı iş esnasında konsantrasyonunu toparlayamamıştır. kara kedi hala zihnindedir ve sağlıklı düşünmesine engel olmaktadır. bu durumun da doğal olarak bazı aksilikleri beraberinde getireceği kaçınılmazdır.

kara kedinin uğursuzluk getireceğine inanmayan ve onun sadece sevimli bir kedi olduğunu düşünen kişi ise aynı kediyi gördüğü zaman zihnini her hangi bir olayın meydana geleceğine dair şartlamaz. normal faaliyetine devam eder. yine başına bir aksilik geldiği zaman da doğal olarak kara kedi masumdur. kedi; hatırına bile gelmez. kedicik kişinin konsantrasyonunu engellememiştir ve her şey yolundadır.

batıl inancı olanın da olmayanın da kendisini haklı gördüğü bu durumun başrol oyuncusu aslında zihindir. diğer bir deyişle keramet kara kedide değil, inançta ve o inancı besleyen zihindedir. fakat batıl inancı olan insanlar bunun farkında değillerdir.
"önünüzden kara kedi geçmesi, hayvanın bir yere gitmekte olduğuna delalettir."
groucho marx
kara kedinin ugursuz olduğunu dusunmek net cahilliktir
tam aksine tüm kediler kocaman şans getirirler insana.
inanan var mı orta çağda falan kalmıştır herhalde varsada allah akıl fikir versin acil çoğu tatlıdır bu kara bebeklerin bide yeşil gözlüyse mis
annesi şirketimizde doyurulan bir kara kedi ile aştığımız sendrom. annesi gibi kapkara çıktıktan sonra artık sahiplendik ve onu ofise aldık. ama içi kötü.
çevremde hala kara kedinin uğursuz olduğuna inanan tipler mevcut, hem de bu çağda... böylelerini genelde sensin uğursuz diyerek savuşturuyorum! kara kedinin tüyüne muhtaç kalasıca amipler.