hürriyetin kediye dilenci demesi

kediler onurlu hayvanlardır. aç kalınca belki çalarlar ama asla dilenmezler. dilenmek kedinin doğasında yoktur...
http://www.hurriyet.com.tr/kampus/mama-p...
bir de buna sosyal deney diyen bir esnaf var. neresinden tutsan elde kalacak bir haber. toplanan parayla kedilere mama mı alınıyor, veteriner masrafı mı karşılanıyor, cebe mi indirliyor bilemem ama dışarıdan bakınca hiç samimi gelmedi.
esprisine yapılmış bir şey bu kadar büyütmeye gerek olduğunu düşünmüyorum. bu kadar hayvan cinayeti tecavüzü gibi olaylar yaygın iken ülkemiz bu konu için duyar yapılacak bir yer değil.
okumuyorum zaten o yalaka, dalkavuk gazeteyi epeydir.....
haber ciktigi gibiyse -burda gordum- buyutulme sebebini anlamadim? dilenmem iyi bir sey degil tamam da yapilan seyin kotu tarafini anlamadim. haa o para nereye gidiyor vs sahit olmadim olamayiz da ama hep soylerim hayvanlarin en buyuk dusmani yine hayvanseverlerdir... yani herkes para topluyor dernekler kuruluslar... bir catisi olunca mi suphe uyandirmiyor?
en az sizin benim vs kadar dusunduklerini ya da onemsediklerini bilemeyiz..
mesleğimden utandıran başlık...
son onbeş yıldır okumuyorum o gazete suretini
kötü bir şey denmemiş ki. esprili bir dille habere başlık atılmış sadece. ekşi sözlük hiçbir şeyi beğenmeme timi vardı, o geldi aklıma. esprili şekilde atılan haber başlığına sıra gelene kadar hayvanlarla, kedilerle ilgili konuşulacak o kadar çok şey var ki. hayvanlara tecavüz, sevgisizlik, hayvan katilleri vs vs. çok konu.
bence komik niye büyüttünüz ki