hayvanseverist

hayvanseverizm akımını benimsemiş, hayvanseverizm idolünü araç veya amaç edinmiş, bu amaç ve benimsediği idolün farkında olmayan kimse.
hayvanseveristlerin ilk fırsatta 'ben hayvan severim' dediklerini görürsünüz. oysa ki sorulmamıştır. hayvan sever olan bir kişi bu vicdani kimlikte biri olduğunu ifşa etmeye gerek duymaz. çünkü hem görünüşü itibariyle o kimliği görürsünüz, hem de sevgi her insanda olması gereken en temel olgudur. sevgiyi açıklamaya gerek de yoktur.

hayvanseveristlerin ‘canlar, masumcuklar, kedişler, minnoşlar, köpüşler’ gibi yumuşakçalara dahi takılmayan ünvanlarla hayvanları nitelemelerle hayvan seven insanları aldattığını gözlemlemiştik [https://bilmecekutusu.blogspot.com/2018/...]. hayvanseveristler bilinçli ya da bilinçsiz güdümle hayvanları sevdiklerini iddia edip, onların yok olmalarını amaçlarlar. ajitasyon yaparak duygularınızı sömürürler. biraz da paranızı.

yani ayırt etmek gereken ince çizgi, hayvan severim diyen gerçekten seviyor mu, yoksa ajitasyon yaparak insanları kandırıyor mu? sevgi bir idoloji, hayvan severlik idolojik bir kimlik olmamalıdır.