erkek kedinin eve idrar yapma sorunsalı

uzun bir aradan sonra merhaba kediciler.benim oğlan bu aralar sık olmak üzere uzun zamandır evin belli yerlerine özellikle de yatağıma çişini yapıyor.ben 24saat evde olmadigım zamanlarda eve geldigimde biriktirip kocaman bir göl halinde yatağima yorganima yastigima işiyor.gerçekten iki günde bir hepsini yıkamaktan,evde işediğini bilmediğim yerlerden gelen idrar kokusundan çok yıprandım.kısırlaştırma çözüm müdür? başka yolu var mıdır? yalnız kaldığı için tepkisel yapıyor farkındayım.ne yapabilirim öneriniz yaşayan varsa bu başlıkta anlatırlarsa çok sevinirim..
http://www.vedavet.com/urun_detay.php?gr...

vedavet tarafından üretilen kot bayoun'u öneririm. bu ürünü veterinerler mırın kırın edip getirtmeyi pek istemezler.onlar için kesip biçmek çok daha kolay. bu ürünü ısrarla isteyin.

https://www.atlantispet.com.tr/arama/cal...

oldu ya, veterineriniz mırın kırın dedi. kot bayoun'u veterinerinizden temin edemediniz. ya da veterineriniz sizi salladı.
o zaman maxcalm sakinleştirici tasmayı ve sprey losyonu internetten temin edebilirsiniz. ucuz bir ürün ürünü kullanmanızı öneririm.

kedi nanesi ve türevleri kedilerde anormal davranışları düzenliyor.
tek çözüm kısırlaştırma.
yazık size her gün yatak, yorgan çiş olur mu? yorganı hadi yıkadınız ya da yıkattınız, yatağı yıkamak da mümkün değil.
ılac ya da kedi nanesi asla önermiyorum. bunlari kullanmadan da halledebilirsiniz. ılla ciftlesmek istediginden yaptığı da soylenemez belkide fiziksel bir problemi vardir bence once bunu ogrenmelisiniz. eger yoksa bizim gibi kedilerde bazi olaylara tepki gösterir. nedenini anlar ve cozerseniz oda bu davranisindan vazgeçecektir. kokusunu tek bir yerde toplayabilirsiniz mesela her yeri temizleyip sadece uygun yeri birakirsaniz geri dönüp sadece oraya yapabilir ya da tuvaletinin yerini beğenmemiştir, stres yapıyordur dedigim gibi bir cok sebebi var oncelikle nedenini iyi anlamak gerekiyor daha sonra da buna gore cozum üretmek
yalnız kalmaya tepkili olduğu çok açık, bence yanına bir arkadaş sahiplenmeyi düşünün. belki başka bir kedi olursa sizin yoklugunuz sebebiyle olan öfkesi geçer ve bu huyunu bırakır. ben de kızımı yalnız bırakınca yapıyor bunu, oğlanla 2 gün ayrı kalsın ben yokken, hemen başlıyor salmaya yatağa yorgana.
dışarıda karşı cins kedi sevip o kedili kıyafetlerle yatağa giren kedinizin hormonlarını düşünmeyen kötü biriyseniz başınıza gelmesi çok olası bir durumdur. zaten dışarıda giydiğiniz kıyafetle yatağa girdiyseniz otomatikman kötü birisiniz. kötü biri olmayın.