enjeksiyon kafes sonrası yara oluşması

2 yaşında van kedisi kızımın bugün sağ gövde kısmını sürekli yaladığını sonra oranın kırmızı olduğunu farkettim. kızım veterinere gidince bile enjeksiyon kafesi dışında aşı yapılamıyor orada tam bir canavara dönüşüyor(bunun dışında her yolu denedik olmadı). evde de zorla tutup temizlemeye ve foto çekmeye çalıştım. daha önce enjeksiyon kafesinden sonra buna benzer ama daha hafif bir durum olmuştu. vet danıştığımda net bişi söylenemedi. daha önce böyle bir şey başına gelen var mı? vet arkadaşlarımız ne der?
soylemez tabi. neyin egitimini aliyor bunlar ya? kafesle aşıyı bende yaparim! okadar cok sıkıyorlar ki kediyi onun içinde zaten hayvan vette stres icinde birde sanki canavarmiscasina davranışlar sergileyip o sacma sapan kafesin icine sıkıştırıyorlar hayvani. (genel konuşuyorum buraya cevap niteliginde degil) igne olurken ağlayan cocugunuzuda kafese koyun ozaman? biraz bakımını üstlendiğimiz su hayvanlara bir zahmet cocugunuza davrandiginiz gibi davranin onun guvenliginden siz sorumlusunuz veteriner degil ayrica kafes sadece veti tirnaklanmaktan koruyor.


bu kedimi istanbul'a getirip jüri karşısına çıkartmayı başardım. bu kedim kesinlikle insandan hazetmiyor. ama kedilerle sosyal.

kediyi tutma metodları var. youtubedan bir şeyler bulabilirsiniz. bu kedimin ilk aşılarını kafeste yapmıştık. sonra 3 sene boyunca veteriner yüzü görmedi. şimdi tırnaklarını dahi kestiriyor bana. ama halen kıh.